MojAndroid

Zvykli sme si na to, že inteligentné technológie sa dostávajú aj do miest, kde sa slovo “inteligencia” doteraz neskloňovalo. To, že niekedy budeme testovať zariadenie, ktoré urobí inteligentným práve kvetináč, sme však naozaj nevedeli. Dnes nejde o žiadne sci-fi a trh ponúka hneď niekoľko riešení toho, ako dodať vášmu kvetináču dodatočnú inteligenciu. My sme vyskúšali riešenie spoločnosti Parrot a zariadenie s názvom Parrot FlowerPower.

KONŠTRUKCIA | Nenápadný dizajn je polovicou úspechu

Parrot Flower Power má tvar malého konára, ktorý je síce vyrobený z plastu, no pri väčšej rastline je tak nenápadný, že ho na prvý pohľad bez problémov prehliadnete. Vďaka napájaniu na batériu typu AAA nie je potrebné Flower Power pripájať k elektrickej sieti, a tak môže byť umiestnený v hociktorom kvetináči, ktorý máte v interiéri alebo exteriéri. Manipulácia s týmto zariadením je veľmi jednoduchá, nakoľko neobsahuje žiadne tlačidlá. Akonáhle do neho vložíte batériu, je pripravené na párovanie cez Bluetooth. Batéria dokáže poháňať Parrot Flower Power až po dobu 6 mesiacov (samozrejme to závisí od typu batérie).

Parrot-Flower-Power-recenzia-2

Parrot-Flower-Power-recenzia-6

APLIKÁCIA | Flower Power

Najdôležitejšou súčasťou zariadenia FlowerPower je jeho aplikácia. Tá má rovnomenný názov a stiahnete ju bezplatne priamo z obchodu Play. Spočiatku sme mali trochu problém s jej nastavením a párovaním (akoby Flower Power nekomunikoval s najnovším Bluetooth štandardom), no so starším Samsungom Galaxy S4 fungovali aplikácia aj samotné zariadenie bezproblémovo. Okrem Androidu je Parrot Flower Power kompatibilný aj s iOS zariadeniami.

Parrot-Flower-Power-recenzia-3

Samotná aplikácia Flower Power je veľmi jednoduchá. Navigujete sa v nej pomocou ikon v spodnej časti (ide zrejme o remake aplikácie pre iOS), pričom na výber máte 5 kategórií. V sekcii My Garden nájdete všetky vaše rastliny aj s fotografiou, aby sa v nich vyznali. Po kliknutí na rastlinusa vám zobrazia základné informácie o tom, či má dostatok vody, svetla, hnojiva a aká je teplota v jej okolí. V sekcii To do sa zobrazujú veci, ktoré by ste mali urobiť, aby vaka rastlina aj naďalej dobre rástla. Nájdete tu napríklad upozornenie na poliatie v prípade, že má vaša rastlina málo vody.

Sekcia s názvom Plant DB je anglickou databázou všetkých rastlín. Po kliknutí na niektorú z rastlín sa vám zobrazia fotografie ako vyzerá, jej opis a návod na to, ako sa o ňu starať. V záložke Flower Power nájdete všetky Flower Power zariadenia spárované s vašim smartfónom. Po kliknutí na ne zistíte stav batérie, info o rastline, ktorú monitorujú a verziu softvéru. Posledná sekcia aplikácie sú Nastavenia, kde si môžete zvoliť, či sú údaje z vašej rastliny verejné alebo súkromné, môžete si tu nastaviť, kedy máte dostávať notifikácie, spravovať zobrazované jednotky teploty a vzdialenosti, či spravovať váš účet.

Parrot-Flower-Power-recenzia-4

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HODNOTENIE | Parrot Flower Power

Parrot Flower Power je naozaj praktickým pomocníkom do domácnosti, ktorý vám pomôže s tým, aby vám neumrela už žiadna z vašich rastlín. Jeho výhodou je plné ovládanie cez mobilnú aplikáciu, upozornenia na také veci, ako je poliatie rastliny, jej pohnojenie či presadenie a v neposlednom rade v aplikácii získate aj detailné informácie o prostredí, kde rastlina rastie. Dizajnovo ide taktiež o pomerne vkusné zariadenie, ktoré je nevýrazné a ľahko ho ukryjete v blízkosti rastliny bez toho, aby o tom niekto vedel. Za najväčšiu nevýhodu tohto zariadenia považujeme jeho cenu, ktorá začína na úrovni 35-40 EUR.

Parrot-Flower-Power-recenzia-1

Zariadenie na test zapožičal e-shop Utilo.sk

25.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+