MojAndroid

Posledné Vianoce môžeme pokojne označiť ako Vianoce dronov. Množstvo ľudí po celom svete si pod vianočným stromčekom našlo leitajúceho drona a hneď ho aj išlo vyskúšať. Výsledky vo forme vtipných videí stáli skutočne za to. Vo väčšine prípadov sa ale jednalo o niekoľkovrtuľové drony, ktoré sú relatívne pomalé a slúžia iba na rekreáciu. Čo ak sa ale spoja skúsenosti poprednej firmy na výrobu dronov a dynamické telo drona schopné dosiahnuť skutočnú rýchlosť? Vznikne Parrot Disco – dron s maximálnou rýchlosťou letu 80 km/h.

Ide o jednovrtuľové zariadenie, ktoré pripomína tradičnejšie lietadlo a nie lietajúceho robota. Samozrejmosťou je opticky stabilizovaná kamera schopná natáčať Full HD video, ktorá sa nachádza v prednej časti drona. Krídla v tvare písmena V majú vlastné klapky, pomocou ktorých sa vedia natáčať a meniť tak smer letu. Spoločnosť Parrot sa pohrala aj s nastavením letu a nový dron Disco je pripravený, aby ho mohol ovládať skutočne každý. Lieta totiž takmer sám a jednoduchým joistickom či aplikáciou iba meníte smer jeho letu.

parrot-disco-5

Na jeho tele nájdeme celú sadu senzorov, ktoré sú využívané pre uchovanie stability. Podobne, ako je to v prípade iných dronov, aj tento sa vráti k majiteľovi v prípade, že odletí z dosahu vášho joysticku. Štartovanie je tiež veľmi intuitívne. Jednoducho zapnete motor a hodíte ho ako klasické papierové lietadielko. Dron vyletí do výšky asi 50 metrov a začne pomalým kĺzavým pohybom opisovať oblúky, až kým pohybom páčky na joysticku nezmeníte smer jeho letu.

parrot-disco-3

Dron je vyrobený zo známej odolnej peny, vďaka ktorej má aj pri rozmeroch 1,1 metra hmotnosť iba 680 gramov. Veľkokapacitná batéria mu umožní lietať 45 minút bez prestávky, čo je tiež veľmi slušná hodnota. Informácie o cene a dostupnosti zatiaľ známe nie sú, no vieme aspoň to, že si ho budeme môcť kúpiť už tento rok. Popravde, už sa nevieme dočkať.

Zdroj: Gizmodo

5.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+