MojAndroid

Vďaka podpore komunity a dosiahnutiu finančnej čiastky viac ako 900-tisíc dolárov, sa do masovej produkcie dostane nová panoramatická kamera Panono. Táto je skutočne výnimočná a to nielen svojim vzhľadom, ale aj funkcionalitou. Panono totižto pozostáva z 36 kamier, ktoré dokopy ponúkajú rozlíšenie až 108 Mpix. Panoramatické fotografie sú podobné tým od spoločnosti Google, ktoré sa dajú vytvoriť pomocou smartfónu a funkcie Photo Sphere. Panono má však jednu veľkú výhodu. Sférickú fotografiu totižto dokáže vytvoriť po vyhodení do vzduchu v najvyššom bode, kde sa v podstate zastaví. Výsledkom sú potom unikátne zábery, ktoré skutočne stoja za pozretie. Panono sa dá samozrejme pripevniť aj na statív, alebo ho môžete držať len tak v ruke.

panono

Zábery zo všetkých 36 kamier sa po odfotení prenášajú bezdrôtovo do tabletu alebo smartfónu a to priamo do aplikácie Panono. V nej je možné fotografie prehliadať podobne ako sme zvyknutí pri Google Street View alebo už spomínaných sférických fotografiách od Google. Dajú sa teda rôzne otáčať a približovať, dokonca reagujú na pohyb samotného zariadenia a je ich možné ďalej zdieľať. Uložiť je možné aj samostatné snímky z kamier.

panono_2 panono_3

Panono samozrejme nie je lacným zariadením. Na portáli Indiegogo ho je možné predobjednať za minimálnu čiastku $499 dolárov, za poslanie do Európy je nutné priplatiť si ďalších 95 dolárov. Prvé kusy začnú záujemcom, ktorí si priplatili, rozposielať už v júli 2014. Bežné predobjednávky však budú ich majiteľom rozposielané až v septembri.

Ako vyzerajú panorámy vytvorené guľou Panono si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach spoločnosti.

3.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+