MojAndroid

Odkedy sme sa oficiálne dočkali nadstavby MIUI 12, ktorá sa nachádza na zariadeniach z dielne spoločnosti Xiaomi, používatelia na ňu reagovali tak zmiešane. Najmä pokiaľ ide o dizajn, celkové spracovanie používateľského a jeho samotnú funkčnosť, nie všetko sa zdá, že funguje na sto percent.

S príchodom viacerých zmien v ovládacom centre prichádza aj viacero chýb, ktoré ovplyvňujú jeho funkčnosť. Webový portál Gizmochina prichádza s informáciami ohľadom týchto problémov.

MIUI 12 prináša okrem skvelých vymožeností aj nepríjemné problémy v ovládacom centre

Predtým niekoľko používateľov novej nadstavby MIUI 12 od Xiaomi hlásilo, že počas scrollovania v ovládacom centre je viditeľný lag, ktorý na používateľa nepôsobí práve najlepšie. Dôvodom zrejme bude množstvo náročných animácií, ktorými sa MIUI 12 vyznačuje.

miui 12 ovládací panel
Takto vyzerá jeden zo spomínaných bugov v novšom MIUI

Výrobca sa na chybu pozrel a rozhodol sa k používateľom posunúť aktualizáciu. Tá odstránila rozmazanie pozadia, ktoré mohlo stáť za vznikaním nepríjemného lagu. Nanešťastie sa touto aktualizáciou problém nevyriešil a ľudia stále hlásili dostupnosť chyby počas otvárania ovládacieho centra.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Foto: Redakcia


Počas toho, ako sa vývojári snažili opraviť spôsobovaný lag, vznikla ďalšia nepríjemnosť. Spôsobila úplné zaseknutie spomínaného centra po potiahnutí z pravej hornej strany obrazovky smerom nadol.

Na opravení chyby v MIUI 12 sa už pracuje

Údajne od aktualizácie s označením MIUI 12.1.2 sa jeden problém zmenil na dva až tri problémy. Prvé správy pochádzali od používateľa modelu Xiaomi Mi 9T. Ten hlásil zmenu farieb displeja a následné zaseknutie ovládacieho panela počas toho, ako ho otváral.

Xiaomi Mi 9T
Smartfón na obrázku: Xiaomi Mi 9T | Foto: Redakcia

Moderátor z fóra Xiaomi Community našťastie prehlásil, že chyby boli podané ďalej k samotnému Xiaomi a v nadchádzajúcej aktualizácii by sa používatelia mohli tešiť na opravu týchto chýb, ktoré spôsobujú celkovo zlý zážitok z používania mobilného telefónu.

Stretli ste sa s podobným problémom na vašom Xiaomi, respektíve Redmi alebo POCO smartfóne aj vy? Pokiaľ áno, budeme radi, ak nám o tom dáte vedieť v diskusii pod článkom.

Náš tip
Redmi 9 dostáva aktualizáciu na Android 11

6.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+