MojAndroid

Niektorí výrobcovia mobilných zariadení s operačným systémom Android, ponúkajú vrámci vlastnej používateľskej nadstavby niekoľko zaujímavých funkcií, ako sú napr. “mini aplikácie”. Tieto sa zobrazujú vždy na popredí bez ohľadu na to, kde sa nachádzate alebo akú aplikáciu máte spustenú. Niekoľko podobných riešení nájdeme mnoho aj v obchode Google Play, ako napríklad Tiny Apps: Sada piatich “plávajúcich” aplikácií. Nedávno sa objavilo dokonca riešenie, ktoré dostane do popredia ľubovoľný widget. Budete si môcť nastaviť napríklad obľúbený widget na prehrávanie hudby nad spustenou navigáciou v aute alebo čítať knihu a robiť si zároveň poznámky.

Overlays wisgety na popredi Android

V aplikácii si vytvárate všeobecné alebo aplikačné profily. Prvé menované sú súčasťou normálnej verzie, ktorá je v obchode Google Play dostupná zadarmo a zobrazujú sa vždy a všade, nehľadiac na aplikáciu, ktorá je momentálne v popredí. Aplikačné profily sú súčasťou platenej Pro verzie a umožňujú vytvoriť odlišné nastavenia pre rôzne aplikácie. To znamená, že na každú aplikáciu si môžete nastaviť osobitný widget, ktorý sa zobrazí po jej spustení. Po vytvorení profilu si nastavíte aké prvky sa majú zobrazovať. Na výber sú dostupné všetky widgety, ktoré máte nainštalované vo vašom zariadení ako aj skratky, počet SMS správ, počet neprijatých hovorov, počasie, hodiny alebo stav batérie, ktoré ponúka samotná aplikácia.

Overlays wisgety na popredi Android Overlays wisgety na popredi Android Overlays wisgety na popredi Android

Platená verzia odomkne nasledujúce funkcie:

  • Aplikačné profily  – viď. článok
  • Tasker integrácia – prepínanie profilov pri prichádzajúcom hovore, zapojených slúchadlách, pri príchode na špecifické miesto a mnoho ďalších
  • Budúce funkcie a unikátne doplnky

V porovnaní s mini aplikáciami, ktoré ponúkajú výrobcovia je Overlays veľmi zaujímavé riešenie. Ponúka ďaleko rozsiahlejšie možnosti no zamrzela nás absencia posuvu widgetov. Akonáhle si stanovíte ich polohu, nebudete môcť s nimi pohybovať, až kým nezmeníte nastavenia. Ak sa rozhodnete Overlays vyskúšať, stačí kliknúť na nižšie uvedený widget a stiahnuť si aplikáciu z obchodu Google Play.

Verzia: 4.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

10.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+