MojAndroid

Ouya začínala ako kickstarter projekt, ktorého cieľom bolo priniesť otvorenú hernú konzolu so systémom Android len za 99 amerických dolárov. Narozdiel od tradičných herných konzol, Ouya má byť oslobodená od veľkých herných spoločností a je zameraná skôr na bežných vývojárov, ktorých podporuje developerskou verziou konzoly. Len minulý mesiac bolo odoslaných 1200 kusov pre developerov, ktorí odvtedy zásobujú spoločnosť spätnou väzbou a nápadmi na vylepšenie. Ouya si tieto berie k srdcu a len nedávno predstavila vylepšenú verziu svojho Gamepadu, ktorý je vraj kľúčovou záležitosťou celej platformy.

Ouya nový ovládač

Nové zmeny sa týkajú ovládacieho prvku D-pad, ktorý sa zmenil na viac tradičný “krížový” dizajn, čo určite pomôže zamedziť nechcené stláčanie iných smerov. Dotyková plocha ovládača bola upravená a teraz poskytuje viac sensitivity ako v predchádzajúcom prípade.  Všetky ovládacie tlačidlá sú teraz v rovine s ovládačom, joystick bol upravený tak, aby poskytol viac priľnavosti na palec  a niektoré materiály budú nahradené za kvalitnejšie. Zmeny sa týkajú prakticky všetkých ovládacích prvkov.

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s hardvérovými parametrami tohto zariadenia, Ouya ponúka štvorjadrový procesor Tegra 3, 1GB pamäte RAM, vnútornú pamäť o veľkosti 8GB, bezdrôtové siete Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth LE 4.0. Samozrejmosťou sú vstupy, ako HDMI s podporou pre 1080p a USB 2.0. Celé zariadenie bude poháňať  operačný systém Android vo verzií 4.0.

Pozrite si prezentačné video z portálu Kickstarter:  

Zdroj: androidcentral

26.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+