MojAndroid

Do predstavenia nového mobilného telefónu spoločnosti Oppo, modelu R9, ostáva ešte presne 6 dní. Oppo však nezaháľa a ešte pred oficiálnym predstavením sa chce pochváliť novinkou, ktorá je pri najmenšom zaujímavá a môže telefónu pridať kredit ešte pred tým, než sa všetky oficiality dozvieme. Odomykanie mobilného telefónu za pomoci odtlačku prsta je technológia, ktorá je v zariadeniach nejakú tú dobu a samotná rýchlosť odomykania sa stala predmetom “súťaženia” medzi výrobcami i keď pochopiteľne, výrobcovia súťažia prednostne v dôležitejších veciach ako je práve senzor odtlačkov prsta. Oppo však zdá sa nechce byť pozadu ani v tomto smere a na obrázku, ktorý zverejnilo ako teasing pred uvedením, informuje, že odomknutie zariadenia Oppo P9 odtlačkom prsta bude záležitosťou, ktorá vám nezaberie viac ako 0,2 sekundy.

oppo_r9_odomknutie

Je pravdou, že rýchlosť sa oproti prvému skeneru na mobilných telefónoch vylepšila všeobecne, výrobcovia však stále hľadajú cesty ako ukrátiť každý desatinu sekundy z času, za ktorý sa mobilný telefón odomkne. Telefóny však stále atakujú hranicu približne jednej sekundy od položenia prstu na skener odtlačkov prsta až po samotný proces odomknutia obrazovky. Pokrok k času 0,2 sekundy, ktorý má priniesť nový Oppo P9, je teda výrazným posunutím v čase odomknutia.

oppo_r9_touch2

Na reálne časy odomknutia si však budeme musieť ešte počkať, a to minimálne do 17. marca, kedy spoločnosť telefón oficiálne predstaví. Zatiaľ môžete očakávať 5,5-palcový Full HD AMOLED displej, 8-jadrový 1,95 GHz procesor spolu s 4 GB RAM, 32 GB úložiska, 2850 mAh batériu a dva 18 megapixelové fotoaparáty. V prepočte by sa cenovka mala vyšplhať na 385 amerických dolárov.

Zdroj: gsmarena.com

12.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+