MojAndroid

Čínsky výrobca smartfónov OPPO má v pláne už čoskoro predstaviť novinku OPPO N3. Predchodca v podobe modelu OPPO N1 zaujal okrem výkonného hardvéru aj netradičným fotoaparátom. Smartfón totiž nedisponoval prednou a zadnou kamerou, ako väčšina súčasných modelov. Miesto toho sa výrobca rozhodol použiť unikátny patent kamery v miniatúrnych pántoch. Tie umožňovali otáčanie o 180°, vďaka čomu bolo možné primárnu kameru používať štandardne na zadnej strane zariadenia, ale aj ako prednú selfie kameru.

Nástupca v podobe OPPO N3 by mal tiež disponovať touto technologickou vychytávkou. Zatiaľ čo v minulom modeli bolo nutné túto kameru manuálne otočiť, novinka by mala byť vylepšená o miniatúrny motorček. Ten umožní automatické otáčanie kamery podľa toho, aké nastavenie vyberiete v menu fotoaparátu. Ide síce iba o kozmetickú úpravu, keďže manuálne otáčanie kamery nebolo vôbec náročné, ale v niektorých prípadoch môže byť táto novinka užitočná. Nový fotoaparát by mal poskytnúť otáčanie až o 206°, čo prinesie ešte väčšie množstvo unikátnych možností. Fungovanie fotoaparátu si môžete pozrieť aj na videu na tomto odkaze.

New Project 1

Nový smartfón z dielne OPPO by mal byť predstavený už 29. októbra. Dostupný by mal byť v dvoch verziách, konkrétne pôjde o konštrukciu z hliníkovej zliatiny a nerezovej ocele. Okrem toho by mala novinka ponúknuť prémiovú hardvérovú výbavu v podobe výkonného procesora Qualcomm Snapdragon 805, 3 GB RAM a Full HD displej s uhlopriečkou 5,9″.

Zdroj: OPPO via PhoneArena

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+