MojAndroid

Pred doma rokmi predstavila čínska spoločnosť OPPO svoj prvý prototyp selfie fotoaparátu v displeji a dnes ukázala jeho druhú generáciu. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Nová technológia využíva menšie pixely, prehľadné elektrické vedenie a umelú inteligenciu

Spoločnosť sa pri vývoji druhej generácie snažila dosiahnuť čo najkvalitnejšie fotografie selfie fotoaparátu pri zachovaní obrazovej kvality displeja. Vďaka tomu by mala byť technológia konečne vhodná aj pre komerčné využitie. Na vývoji spolupracovalo OPPO s jedným z najväčších čínskych výrobcov displejov BOE.

Druhá vs prvá generácia selfie fotoaparátu v displeji | Foto: GSMArena.com

Obidve spoločnosti vyvinuli inovatívnu geometriu pixelov, ktorá zmenšuje veľkosť každého pixelu v oblasti selfie fotoaparátu pri zachovaní hustoty pixelov 400 PPI. OPPO tiež nahradilo tradičné elektrické vedenie obrazovky novým materiálom s priehľadným elektrickým vedením, ktoré prepúšťa viac svetla.

Štruktúra pixelov | Foto: GSMArena.com

Súčasným priemyselným štandardom je 1-pixelový obvod na pohon 2 pixelov. OPPO vyvinulo nové riešenie, ktoré umožňuje, aby každý obvod poháňal iba jeden pixel. Pracuje pritom s presnou technológiou algoritmickej kompenzácie a ponúka jas celej obrazovky, ktorý je možné ovládať s odchýlkou ​​len 2 %.

OPPO selfie fotoaparát v displeji | Foto: GSMArena.com

Nová technológia využíva aj sériu zobrazovacích algoritmov umelej inteligencie pre redukciu difrakcie, HDR a AWB. Mali by obmedziť negatívne vedľajšie účinky, ako je rozmazaný obraz a odlesky v selfie fotografiách. Umelú inteligenciu trénovali na desiatkach tisícoch fotografiách. Postará sa aj o korekciu jasu a farieb OLED displeja..

Kedy sa nová technológia dostane na trh, nie je známe

Čínska spoločnosť OPPO bohužiaľ neoznámila, kedy sa jej nová technológia objaví v komerčných produktoch na trhu. Konkurencia je tomto smere aktívnejšia a výrobca ZTE už dokonca uviedol svoj druhý smartfón so selfie fotoaparátom v displeji – ZTE Axon 30 5G. Vlastné riešenie by mali čoskoro predstaviť aj spoločnosti Xiaomi a Samsung,

Náš tip
Telekom: Pribudli nové oblasti s pokrytím 5G, podpora pre 26 modelov smartfónov
5.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+