MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za prvý mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov zostali oproti predchádzajúcemu mesiacu takmer nezmenené, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Keďže sme sa posledných podkladov od operátorov dočkali až včera, prinášame vám januárové rebríčky až teraz, na konci februára.

Telekom O2 Orange logo

Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

V Orangei došlo minulý mesiac k zaujímavej situácii. Rebríček najpredávanejších Android smartfónov za december bol totiž takmer úplne rovnaký ako v novembri, všetky zariadenia si urdžali svoju pozíciu, pribudla len jediná novinka. Avšak ani aktuálny januárový rebríček veľa zmien oproti predchádzajúcich dvom mesiacom neprináša. Šesť zariadení si udržalo svoje priečky a zvyšné dve dvojice si len vymenili susedné miesta (Galaxy Fame s Galaxy Young, resp. Galaxy S4 s Xperiou E. Prvé tri priečky tak už tretí mesiac okupujú tie isté tri modely strednej triedy – dve miniverzie vlajkových lodí Samsungu a Sony Xperia M. Medzi výrobcami stále dominuje Samsung, ktorý v desaťmiestnom rebríčku obsadil päť miest, druhé je Sony s tromi modelmi.

1. Samsung Galaxy S4 mini
2. Sony Xperia M
3. Samsung Galaxy S III mini
4. HTC Desire 500
5. Samsung Galaxy Fame
6. Samsung Galaxy Young
7. Samsung Galaxy S4
8. Sony Xperia E
9. HTC Desire 200
10. Sony Xperia SP

V rebríčku tabletov taktiež zostal na prvom mieste minulomesačný víťaz, osempalcový MultiPad 2 Ultra Duo od Prestigia. Spoločnosť mu robí model rovnakého výrobcu, MultiPad 7.0 Prime Duo, dva tablety Huawei a Xperia Tablet Z od Sony. Z rebríčka vypadla “stálica” v podobe Samsung Galaxy Tab 2 10.1, ktorý sa v ňom držal dlhé mesiace.

1. Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G
2. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G N
3. Huawei MediaPad 10 Link
4. Huawei MediaPad 7 Youth
5. Sony Xperia Tablet Z 

Telekom

Keď sa pozrieme na rebríček najpredávanejších smartfónov v Telekome, vidíme oproti Orangeu výraznú zmenu v zastúpení výrobcov. Samsung má v ňom totiž len dva  modely, Galaxy S4 Mini na šiestom mieste a Galaxy S III Mini na deviatom. Pre porovnanie, minulý mesiac mal v rebríčku Samsung tri modely. Naopak, na úrok Samsungu dominuje Sony, minulý mesiac mal tento japonský výrobca v rebríčku Telekomu 3 modely, tentoraz až štyri. HTC sa muselo uspokojiť s dvomi modelmi, jeden z nich však vidíme na prvom mieste. Ide o obľúbený model strednej triedy HTC Desire 300 a na prvom mieste vystriedal Xperiu E. Nasledovaný je ďalším cenovo výhodným modelom od LG a potom už nasledujú dve Xperie.

1. HTC Desire 300
2. LG Optimus L3 II 
3. Sony Xperia E
4. Sony Xperia M
5. HTC Desire 500
6. Samsung Galaxy S4 mini
7. Sony Xperia L N
8. Sony Xperia SP
9. Samsung Galaxy S III min
10. LG Optimus L5 II N

Mierny ústup z pozícií v oblasti smartfónov si Samsung plne vynahradzuje pri tabletoch, podobne ako v decembri, aj v januári obsadili jeho modely prvé štyri priečky, akurát si trochu popredhadzovali poradie. Jediným modelom iného výrobcu je Tablet Z od Sony na piatom mieste.

1. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 
2. Samsung Galaxy Tab 2 10.1
3. Samsung Galaxy Tab 3 10.1
4. Samsung Galaxy Tab 2 7.0
5. Sony Xperia Tablet Z 

O2

Z O2 nám tentokrát poskytli rebríček 9 najpredávanejších Android smartfónov. Prvá trojka je rovnaká ako minulý mesiac, na čele je Huawei Ascend Y210, nasledovaný dvoma Xperiami. Jedinou novinkou v rebríčku je HTC Desire 300 na šiestom mieste. Čo sa týka zastúpenia výrobcov, najviac modelov tu má Sony, tri. HTC a Huawei pridávajú po ďalšie dva a Samsung sa tentoraz musel spokojiť s jediným zástupcom.

1. Huawei Ascend Y210
2. Sony Xperia E 
3. Sony Xperia L
4. HTC Desire 200 
5. Huawei Ascend Y300
6. HTC Desire 300  N
7. Samsung Galaxy S III Mini
8. Sony Xperia M  
9. Alcatel OneTouch Tribe 3040D 
10.

V rebríčku tabletov sa z tretieho na prvé miesto posunul MultiPad 7.0 Prime Duo od Prestigia, čím sa o jednu priečku zosunuli MediaPad 7 Youth a Galaxy Tab 3 10.1. Novinkou v rebríčku je Sony Xperia Tablet Z, ktorý v ňom minulý mesiac nefiguroval.

1. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo
2. Huawei MediaPad 7 Youth
3. Samsung Galaxy Tab 3 10.1
4. Asus FonePad 7     ↑
5. Sony Xperia Tablet Z  N

Zdroj: Orange, Telekom, O2

28.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+