MojAndroid

Len pred pár dňami sme pre vás pripravili článok, v ktorom sa Microsoft chválil tým, že má najlepšie optimalizovaný internetový prehliadač v otázke spotreby energie. Jeho Edge, ako sa nástupca Internet Exploreru volá, porazil aj takých velikánov ako Chrome, Firefox, či Opera. Detaily testu však neboli celkom jasné a zahaľovalo ich akési tajomno. Microsoft nikde neuviedol verziu konkurenčných prehliadačov, ani všetky módy, ktoré boli či neboli v prehliadačoch zapnuté. Nie je preto prekvapujúce, že podobný test zopakovala aj konkurencia, konkrétne Opera, a výsledky jej testu dokázali niečo iné. Práve ich prehliadač má byť tým najúspornejším riešením.

opera-powersaver

Test, ktorý robil Microsoft, bol dosť ošemetný – stál iba na neustálom prehrávaní videa z online knižnice. Opera urobila lepší test a simulovala v ňom klasické prehliadanie internetu – otváranie a zatváranie webstránok, načítavanie prvkov na weboch, jednoducho veci, ktoré robia aj bežní používatelia. Z ich testu potom vyplynulo, že zatiaľ čo Microsoft Edge “umrel” na jedno nabitie po 3 hodinách a 12 minútach, Opera tento test zvládla až po dobu 3 hodín a 55 minút. Počas testu bol vo všetkých prehliadačoch zapnutý režim šetrenia energie, pričom Opera mala zapnutý aj režim blokovania reklám. Ten bol s najväčšou pravdepodobnosťou v prípade testu od Microsoftu vypnutý, a tak mohol znížiť výdrž batérie notebooku, na ktorom bola Opera testovaná. Ak vás zaujímajú ďalšie detaily tohto testu, prejdite na webstránku prehliadača Opera, kde nájdete podrobný report.

Náš tip
Microsoft ukazuje, ako prehliadač Chrome zaostáva v optimalizácii spotreby energie | VIDEO
23.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+