MojAndroid

Prehliadač Google Chrome je najpoužívanejším internetovým prehliadačom na svete. Aj slovenskí používatelia ho uprednostňujú pred konkurenciou. To ale neznamená, že prehliadač nepotrebuje zlepšenie. Hoci Chrome ponúka skutočne obrovské množstvo skvelých a užitočných funkcií, všetko má svoju cenu. Tou je v tomto prípade výdrž batérie, čo je kategória, v ktorej Chrome nikdy nevynikal. Dokazuje to aj nový test spoločnosti Microsoft, ktorý ukázal, ako sa veci v skutočnosti majú.

Microsoft pripravil špeciálny test, ktorý mal simulovať reálne používanie prehliadača. Test prebiehal na štyroch rovnakých počítačoch a v rámci neho boli vykonávané štandardné internetové aktivity – otváranie stránok, pohyb po stránke či pozeranie videí. Vzhľadom na to, že test skonštruovala spoločnosť Microsoft, nie je udivujúce, že prehliadač Microsoft Edge porazil konkurenciu na plnej čiare. Zaujímavejšie ale je, že prehliadač vydržal v teste o 70 % dlhšie ako Google Chrome, ktorý vyčerpal energiu batérie najrýchlejšie. Lepšie na tom bol aj prehliadač Mozilla Firefox a oveľa lepšie si počínal aj prehliadač Opera.

Chrome

Mohlo by sa zdať, že výsledok je neobjektívny, no Microsoft chce potvrdiť tieto zistenia zverejnením agregovaných dát z miliónov počítačov po celom svete, ktoré majú potvrdiť, že Edge a Mozilla Firefox sú oveľa energeticky efektívnejšie ako prehliadač od Google. Zmenil tento test váš pohľad na prehliadač Chrome, alebo mu ostanete aj naďalej verní?

Zdroj: The Windows Blog via The Verge

20.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+