MojAndroid

Opera spúšťa novú službu nazývanú Sponsored Web Pass ako nadstavbu existujúcej služby Opera Web Pass, ktorá umožní používateľom získať zdarma prístup k mobilnému Internetu na obmedzený čas. Výmenou za poskytnutú službu si musia používatelia pozrieť sponzorovaný príspevok resp. reklamu. S touto službou môžete získať napríklad jeden deň používania Internetu alebo hodinový prístup na sociálne siete. Po uplynutí doby sa opäť zobrazí ďalšia reklama a bezplatný prístup sa obnoví. Používatelia si budú môcť tiež zakúpiť zvýhodnené balíčky, ktorými získajú pripojenie.

sponsored-web-pass

Okrem toho budú viazaní na používanie prehliadača Opera mini, takže to neznamená, že získate neobmedzený prístup pre všetky aplikácie alebo služby. Opera porovnáva novú službu s televíznym programom, pred pred ktorým je vždy zobrazená reklama od sponzora. Podobný spôsob využíva aj populárna video služby Youtube. Najväčší úspech sa predpokladá najmä v rozvojových krajinách, kde sa môže stať skutočne populárna. Opera Sponsored Web Pass je už v tejto chvíli dostupná pre operátorov a iné spoločnosti, no zatiaľ sa neobjavili informácie, kde bude vo svojich začiatkoch sprístupnená. Uvítali by ste podobný spôsob bezplatného prístupu k Internetu ?

Zdroj: opera 

21.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+