MojAndroid

Prehliadače Opera získavajú zaujímavé aktualizácie plné funkčných noviniek. Ak používate aplikáciu Opera alebo Opera Mini, určite by ste mali skontrolovať dostupnosť aktualizácie v obchode Play, pretože novinky patria určite do kategórie užitočných.

Jednou z najzaujímavejších noviniek v prehliadači Opera je nový spôsob kompresie videí. Výsledkom by malo byť menšie množstvo prenesených dát pri prehliadaní videí v prehliadači, čo patrí medzi tie najnáročnejšie operácie. Okrem zníženia množstva prenesených dát je logickým výsledkom aj lepší zážitok pri pomalšom pripojení, keďže pre rovnaký efekt je nutné za rovnaký čas preniesť menšie množstvo dát.

Ďalšou zaujímavou pridanou funkciou je možnosť inštalovania webových aplikácií. Na obľúbených stránkach môžete jednoducho kliknúť na tlačidlo “pridať na domovskú obrazovku” a medzi aplikáciami na domovskej obrazovke sa objaví odkaz na konkrétnu stránku, ktorý vám ponúkne zážitok podobný používaniu konkrétnej aplikácie.

social-mini-android-12-download-notification-EN

Prehliadač Opera Mini zasa obdržal vylepšenia používania jednotlivých kariet. Po novom sa stránky na nových kartách môžu načítavať v pozadí, vďaka čomu nebudete presmerovaní na novú kartu okamžite a nebudete musieť niekoľko sekúnd čakať na jej načítanie. Môžete jednoducho pokračovať v prezeraní aktuálnej stránky a o plnom načítaní informácií na novej karte budete informovaní diskrétnym upozornením s možnosťou okamžitého zobrazenia tejto karty. Obe aktualizácie sú už dostupné v obchode Play, takže neváhajte a sťahujte!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Central

3.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+