MojAndroid

Už počas Mobile World Congress 2012 v španielskej Barcelone, spoločnosť Opera Software ASA avizovala nové verzie a prestavila aj nový prehliadač Opera, ktorý znižuje prenos dát až 90 percent. Najnovšia aktualizácia Opera Mini 7 prináša rýchlejšie prehliadanie a ponúka aj rýchlejší pohyb po stránkach, vďaka hardvérovej akcelerácii. Rozšírili sa možnosti rýchlej voľby, a prenos dát by mal byť až o 90 percent nižší, ako pri predošlých verziách. Takže s nízkym dátovým paušálom a na cestách je Opera jednou z možných, dostupných volieb.

Tlačová správa Opera Software ASA:

Opera Mini 7: Aplikácia, ktorú musíte mať dostupná pre Android

Oslo, Nórsko – 28. marca 2012

Dnes Opera Software sprístupnila Opera Mini 7, webový prehliadač vo finálnej verzii pre platformu Android.

Je to aplikácia z radu „musíte mať“. Vo svete je 160 miliónov používateľov Opery Mini, a tá umožňuje rýchlejšie a šetrné prezeranie webu, čím môže ušetriť náklady na dátový prenos. Ak pociťujete pri prezeraní webu „dátovú diétu“ je čas prejsť na Operu Mini.

Čo je nové?

Opera Mini 7 pre Android 4.0 je rýchlejšia a posun po stránkach je plynulejší, vďaka hardvérovej akcelerácii.

Zdá sa vám málo 9 prístupov rýchlej voľby? S Operou Mini 7 si môžete zvoliť toľko tlačidiel, koľko len chcete. Pridať si môžete všetky stránky, ktoré chcete mať dostupné ihneď po spustení prehliadača. Už žiadne hľadanie a používanie klávesnice.

Ideálny spoločník na cesty

Už ste niekedy potrebovali hľadať niečo na internete a boli ste mimo svojej domovskej siete? Vtedy sa surfovanie po internete premení na drahé dobrodružstvo… … ak nie ste používateľom Opera Mini 7 pre Android. Opera Mini 7 totiž používa kompresiu stránok na maximum.

Až 90 % z pôvodných dát stránky je stlačených, takže používate menej dát a po internete sa pohybujete rýchlejšie. Ušetríte na cestách nielen čas ale aj svoj dátový paušál. Opera Mini 7 je jednoducho spoločník, ktorého musíte mať na cestách!

Zdroj: Google Play Store, Opera.com

 

Opera Mini – webový prohlížeč
Opera Software ASA
Verzia 7.0 (28. 3. 2012)
Veľkosť 860 kB
1.5+

Zadarmo

 

Opera Mini Next
Opera Software ASA
Verzia 7.0 (28. 3. 2012)
Veľkosť 856 kB
1.5+

Zadarmo
29.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+