MojAndroid

Podvádzanie vo výkonnostných testoch nie je v mobilnom segmente novinkou. Fanúšikov danej značky však vždy zamrzí, že sa výrobca snažil získať ich sympatie neúprimným spôsobom. A to platí najnovšie aj v prípade výrobcov OnePlus a Meizu, ktorí podľa všetkého podvádzali v testoch AnTuTu a Geekbench.

oneplus-3-14_vysledok

Náš tip
OnePlus 3T kúpite už aj v Európe. Výhodnú cenu kazí predražené príslušenstvo

Konkrétne obvinenie padlo na modely OnePlus 3T a Meizu Pro 6 Plus s procesorom Exynos 8890. Obe zariadenia vraj vo svojom systéme obsahujú špeciálnu schopnosť rozoznať, že je na nich spustený benchmark a umelo “zabiť” všetky ostatné procesy systému s cieľom zvýšiť výsledné skóre testu. Táto modifikácia vie vraj automaticky rozoznať množstvo benchmarkových aplikácií.

meizu-pro-6-plus-4

Spoločnosť OnePlus kategoricky toto obvinenie nevyvrátila, ba naopak, nepriamo priznala istú modifikáciu systému. Podľa ich slov do modelu OnePlus 3T “implementovali určitý mechanizmus, ktorý dovoľuje pri spustení istých hier a aplikácií vyšší výkon procesora”. Slovami bežného používateľa – pri každodennom používaní zariadenie neponúka toľko výkonu, ako naznačujú výsledky benchmarkov. OnePlus ale sľúbil, že tento mechanizmus z ich systému odstráni pri najbližšej aktualizácii. Meizu sa k tejto kauze zatiaľ nevyjadrilo.

Zdroj: XDA-Developers

1.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+