MojAndroid

V júli tohto roka spoločnosť OnePlus predstavila svoje vlastné, bezdrôtové Bluetooth slúchadlá OnePlus Buds, ktoré sa mimochodom až príliš podobajú na konkurenčné AirPods od amerického Apple. Avšak s podstatne rozumnejšou cenou, stanovenou na 79 amerických dolárov, si ich môže dovoliť väčšie množstvo ľudí.

Teraz sa narazilo na problém s nastavovaním a aktualizovaním firmvéru na týchto slúchadlách. Tieto priam rutinné záležitosti je totiž nutné vykonávať iba z OnePlus smartfónu, čo je pre ľudí, vlastniacich model inej značky vskutku nevýhodou.

Náš tip
Na americkom letisku zaistili OnePlus Buds. Mysleli si, že ide o falošné Apple AirPods

OnePlus Buds dostanú aplikáciu, vhodnú pre ďalšie smartfóny

Firmvérové aktualizácie a nejaké drobné nastavenia nie je možné na slúchadlách OnePlus Buds nastaviť, dokým nevlastníte smartfón tejto značky. Preto je rozumné, že sa čínsky výrobca rozhodol pre vývoj špeciálnej aplikácie, ktorá tieto možnosti povolí aj na zariadeniach od ostatných spoločností.

OnePlus Buds
OnePlus Buds
Developer: OnePlus Ltd.
Price: Free
  • OnePlus Buds Screenshot
  • OnePlus Buds Screenshot
  • OnePlus Buds Screenshot

Podľa webu TheVerge zatiaľ nie je veľmi jasné, kedy sa tejto špecifickej appky dočkáme, no nemalo by to trvať nejak dlho. V Obchode Play sa síce aplikácia s pomenovaním “OnePlus” Buds” nachádza, no pokiaľ nevlastníte telefón OnePlus, inštalácia vám nebude umožnená. Do úvahy je možné brať aj variant, že sa firma snaží odladiť túto už existujúcu appku pre ďalšie druhy mobilných telefónov. Či už sa známa značka rozhodne pre jednu alebo druhú možnosť, používatelia budú za tieto možnosti s určitosťou veľmi radi.

Slúchadlá sú to dobré, no pre nás zatiaľ celkom exotické

Ako sme už spomínali, aktualizácie pre OnePlus Buds je možné zatiaľ vykonávať iba s podmienkou, že máte telefón OnePlus, čo je očividne nezmysel. Mnohí si tieto skvelé a pomerne lacné slúchadlá kúpia aj napriek tomu, že ich smartfón nesie logo iného výrobcu. Sme tak veľmi radi, že čínska spoločnosť zvážila vývoj extra aplikácie, práve pre túto problematiku.

Radi by sme sa vás na záver opýtali, či sa náhodou nájde medzi vami niekto taký, kto vlastní OnePlus Buds. Pokiaľ áno, určite nám dajte vedieť, aké sú vaše skúsenosti s nimi a či ste celkovo spokojní. Za každý komentár budeme vďační.

23.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+