MojAndroid

OnePlus nedávno predstavil svoj najnovší a doposiaľ najlepší model v histórii značky. OnePlus 7 Pro prináša nekompromisný hardvér, bezrámčekový dizajn a všestranný fotoaparát za doposiaľ najvyššiu cenu. Unikátny je aj displej. Ten má ale svoje prvé problémy a OnePlus už teraz pracuje na ich odstránení.

Prvý OLED s 90 Hz má prvé problémy

OnePlus 7 Pro je prvý smartfón na svete, ktorý prináša displej s technológiou OLED a zároveň podporuje frekvenciu 90 Hz. Všetko sa tak zobrazuje oveľa plynulejšie a veľa ľudí je po jeho vyskúšaní na ňom priam závislých.

oneplus 7 pro displej
OnePlus 7 Pro ako prvý smartfón na svete prináša 90 Hz displej s technológiou OLED

Zdá sa ale, že hoci je to úžasná technológia, má svoje muchy. Tak ako každý známejší smartfón má svoje problémy krátko po predstavení, ani vlajková loď OnePlus sa im nevyhla. Používatelia sa začali sťažovať na tzv. fantómové dotyky. Čo s tým výrobca hodlá urobiť?

OnePlus usilovne pracuje na oprave

Odkedy sa začali ozývať prví nespokojní majitelia, OnePlus usilovne pracuje na náprave. Nechce mať predsa povesť zlého výrobcu a chce dopriať svojej revolučnej technológii displeja šťastný osud. Problém fantómových dotykov by mal byť otázkou softvéru, v prípade hardvérovej chyby by sa to riešilo len ťažko a nákladne.

oneplus 7 pro displej porucha
OnePlus už teraz pracuje na odstránení problému, ktorý sa objavil

Fantómové dotyky sú reakciou displeja, kedy sa displeja nijako nedotýkate a on predsa zareaguje (napr. otvorí nejakú aplikáciu). Určite to patrí medzi tie nepríjemnejšie poruchy, keď vám displej sám od seba robí niečo, čo zrovna nie je žiadúce. Veríme tak, že OnePlus 7 Pro už čoskoro dostane aktualizáciu, ktorá problém vyrieši.

 

25.5.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+