MojAndroid

Jednou z najväčších predností nového OnePlus 5 je jeho duálny fotoaparát. Ten ponúka dve šošovky a pri predstavení bol prezentovaný ako TOP fotoaparát s 2-násobným optickým zoomom. Pravdou však je, že fotoaparát v tejto smartfónovej novinke neponúka 2-násobný optický zoom, ale iba 1,6-násobný zoom s 0,4-násobným zoomom, ktorý je realizovaný vo forme SmartCapture multi frame technológie. Najlepšie túto technológiu vysvetľuje priamo spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus – Carl Pei:

Čo to vlastne znamená? Nuž, optický zoom je fyzická vlastnosť kamery, ktorá hovorí o bezstratovom približovaní. Alternatívou je digitálny zoom, ktorý zväčšuje obrázok pomocou softvéru, aby na fotografii vytvoril efekt priblíženia. Takže náš 0,4-násobný zoom z pôvodne prezentovaného 2-násobného zoomu je len jednoduchý softvérový trik.

Náš tip
OnePlus 5 v rýchlosti nabíjania exceluje, predčí Samsung Galaxy S8 aj Google Pixel

Zo strany OnePlus ide už o druhé zaváhanie po tom, ako sa zistilo, že zariadenie umelo zvyšuje výkon pri benchmarkoch. Nerozumieme tomu, prečo OnePlus prezentuje fotoaparát vo OnePlus 5 ako kameru s 2-násobným optickým zoomom, keď optický zoom nadobúda hodnotu iba 1,6-násobku. Hoci ide o drobnosť, takýmito “polopravdami” si OnePlus veru nezíska nových zákazníkov, aj keď OnePlus 5 považujeme za jeden z najlepšie vybavených smartfónov súčasnosti.

Zdroj: TrustedReviews

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+