Spoločnosť OnePlus včera konečne oficiálne predstavila nový OnePlus 5. Hoci o telefóne sme vedeli ešte pred predstavením takmer všetko, dozvedeli sme sa niekoľko dôležitých detailov. Jedným z nich je aj fakt, že aj nový vlajkový model ponúka rýchle nabíjanie Dash Charge. To síce nie je kompatibilné s inými zariadeniami, no zároveň ponúka výkon, o ktorom konkurenti môžu iba snívať.
Najrýchlejšie nabíjanie na trhu
Výrobca spravil niekoľko testov, ktorých výsledok hovorí jasne v prospech nového OnePlus 5. To nie je prekvapivé, keďže test pochádza od výrobcu tohto telefónu, no rozdiely oproti konkurentom sú skutočne obrovské. V teste bola novinka porovnávaná so smartfónmi Samsung Galaxy S8 a Google Pixel a v každom z troch meraní vyšiel víťazne model od OnePlus.
Reálne testy sa môžu líšiť
Samozrejme, reálne testy môžu poskytnúť odlišné výsledky, no aj tak je skvelé vidieť, že OnePlus nezanevrel na skvelú technológiu Dash Charge. Tá je skutočnou jednotkou na trhu a hoci OnePlus 5 ponúka batériu s kapacitou “iba” 3 300 mAh, takéto rýchle nabíjanie môže skutočne kompenzovať iba priemernú výdrž na jedno nabitie.
Zdroj: PhoneArena
Rýchle nabíjanie nikdy nemôže vykompenzovať priemernú alebo slabú výdrž na jedno nabitie. Je neuveriteľne nepohodlné všade so sebou vláčiť nabíjačku, všade hľadať zásuvku a všade mať telefón napojený na “šnúre”.
To je sice pravda, ale skutocne rychle nabijanie, ako napriklad Dash Charge, odstranuje z vasho tvrdenia slovko “vsade”. Ak sa telefon nabije za hodinu, staci, ak ste v priebehu jedneho dna aspon 60 minut na jednom mieste. Potom je telefon “na snure” iba tu hodinu, nabijacku nemusite nikam vlacit a telefon nie je stale pripojeny k sieti :) A dobre na tom je, ze vy si vyberiete, ktoru hodinu takto “obetujete”. Ci uz je to po prichode do prace, alebo po prichode domov ci pred spanim. Skratka najst pocas dna hodinu, kedy bude telefon pripojeny k elektrine, naozaj nie je tak nepohodlne, ako najst tie hodiny dve ci tri. Vyrazne to potom meni sposob, akym telefon pouzivame :) Ale suhlasim, ze ziadne rychle nabijanie nevynahradi skutocne dlhu vydrz baterie. Ani keby sa dobije za 30 sekund, aj tak na to treba mysliet, ze musite mat tu nabijacku k dispozicii a to je skutocne ovela menej pohodlne ako niekolkodnova vydrz na jedno nabitie.
Nezabúdaj však že tú rýchlonabíjačku musíš mať pri sebe.
Ono OnePlus 5 je vraj dobrý aj čo sa výdrže týka a spolu z rýchlodobíjaním je to asi najlepšie.
Ano, jasne, to nosenie nabijacky z rovnice nevypadava. O to horsie je, ze Dash Charge je proprietarny system, ktory nie je rozsireny. Aj ked si clovek kupi nahradnu nabijacku, nemoze nou nabijat ine zariadenia. Co sa tej vydrze tyka, uz OnePlus 3 vydrzal po aktualizacii na Nougat pohodlne cely den s 3-4 hodinami SoT, a to ma iba 3000 mAh bateriu. O vydrz sa tu preto nebojim, no skor som si len tak zafilozofoval o vyhodach toho rychleho nabijania :)
Ja osobne nie som zástancom rýchleho nabíjania podľa mňa to znižuje životnosť batérie. Ja vždy nabijam cez noc.
Ono to je strašne individuálne. Ja mením telefón každých 18 mesiacov v Orange a starý predávam. Naposledy S6 a S7. Za ten čas čo je u mňa som si nevšimol zníženie výdrže alebo životnosti. Nabíjam vždy rýchlonabíjačkou. Mobil sa stáva spotrebným tovarom s technologickou životnosťou 2-3 roky. A to dá aj telefón s QC.
Áno je to spotrebič ja som bol rovnaký menil som ho každý rok až kým som sa nezamyslel potom som to prehodnotil a dnes už som v stave že mením až kým sa nepokazí nerozbije alebo neumrie. Dnes už má rok aj 3/4 a ide dúfam teda že ešte aspoň zo dva roky vydrží. Potom uvidím ale meniť každý rok alebo dva aby som získal popravde nič navyše to sa jednoducho neoplatí.
súhlasím, ja používam moju xperiu Z1c ako vyšla do predaja, teda 3,5 roka okrem výmeny baterky po 2,5 roku šlape v kuse ako má. mám ju prerobenú k obrazu môjmu, root, poprepisované veci v systéme, preinštalovaný foťák z xda, som navýsosť spokojný. najnovšie systémy mi žily netrhajú.a nemením ani ostatné domáce spotrebiče pokiaľ fungujú a robia, čo majú..
Podla mna aj nabijanie cez noc znizuje zivotnost baterie ak teda si to myslel tak, ze nechavas telefon na nabijacke celu noc hoci telefon uz mas davno na 100% nabity a az rano nabijacku odpojis.
Myslím že to je nejako ošetrené nie som si istý aby to neškodilo teda podľa mňa by malo byť
OP 5 je podľa predbežných testov čo sa výdrže týka veľmi dobrý. Ak k tomu prirátame rýchlonabíjanie tak je to celkovo len dobre.
Každopádne čakal som že bude mať aspoň 3500 mAh batériu a nie menšiu i keď len o 100 mAh od predchodcu.
S8 má len Quick Charge 2.0, to radšej mohli dať G6 s QC 3.0 alebo Nubiu Z17 s QC 4.0. Inak to nemá zmysel, to mohli tam dať aj 2 roky starý mobil s QC 2.0.
A? Aj 2roky starý QC s micro USB produkuje 25W. Moja stará Moto x style bola z 0-100% za menej ako 70min. Rovnako tak sa nabíja aj dtek, preto ma vždy prekvapí ako sa pomaly nabijaju telefóny v “testoch” :)
Výdrž je nadpriemerná a spolu s rýchlym nabíjaním je to výborná kombinácia… Celkový dojem s telefónu môžem zhodnotiť až keď ho budem mať v ruke, čo by mohlo byť v piatok :)
Potom sa treba podelit s prvymi dojmami jeho pouzivania, sam som zvedavy :)
Jasné, napíšem :)
Nuž….môj starý Oppo Find7a z roku 2014, ktorý mám stále ako zálohu, má rýchlonabíjanie tiež a rýchlejšie. Za 30 minút sa nabije na 75% a tak to bolo od začiatku, hoci batéria má mierne nižšiu kapacitu.
Rychlonabijanie by malo mat jednotny standard. Teda jeden typ,jeden kabel, jedna nabijacka pre kazdy telefon. Snad sa toho dakedy dozijeme :)
Inak by ma zaujimali hlavne odpovede na 2 otazky:
1) preco kazdy vyrobca silou mocou objavuje koleso, a nepouziva radsej uz vyvinute a stale vyvijane riesenia od snapdragonu?
2) akym zazrakom to moze byt rychlejsie ako quick charge 4.0, ako??? Predsa snapdragon je najvacsi vyrobca cipov na svete, a ma trosku ine moznosti a odbornikov ako nejake OnePlus, Huawei a pod. (a to hovorim ako vlastnik huawei telefonu). Jednoducho tam nieco nie je s kostolnym poriadkom. Zrejme nedodrzuju bezpecnostne standardy…
Neviem ako to funguje v nabíjačkách od qualcommu, ale tie od oneplusu produkujú teplo v “sebe”, a tým pádom telefón pri nabíjaní nieje horúci, takže si môže asi dovoliť aj rýchlejšie nabíjanie..(aspoň niekde som to čítal)..
Taku sprostost si napisal ze az.
To ze nabijacka ma tepelne straty pri transformovani z 230V nema nic spolocne s nabijanim a zahrievanim mobilu.
Mobil musi mat dobre chladenie a co najlepsie navrhnute nabijacie obvody s vysokou ucinnostou lebo 20W je pri 5V dost velky vykon. Presnejsie prud je to co “kuri” a pri 4A je to vyzva.
PS. Chcel by som vidiet zivotnost tych baterii.
Hovorím že som to len niekde čítal :D
ja mam oppo s vooc charge a tam je az 5A ale 4000mah baterku mi nabije do 60minut
Akurát čítam, že OnePlus 5 podvádza v benchmarkoch, keď detekuje aplikáciu, menej výkonné procesory idú na plných 1,9Ghz, aj za účelom prehrievania zariadenia, ktoré dosiahlo teploty až 50°C. Keď použili appku bez identifikátorov, tedu ju Oneplus neroroznala, dosiahla nižšieho skóre. Hoci bol rozdiel len 5% stačí to na to, aby bolo zariadenie oproti iným s rovnakým čipsetom (snap 835) výkonnejšie.
Nikoho to nezaujima a uz vobec nie ludi co si kupuju OnePlus 5. Kazdy podvadza, to ze to robi aj OnePlus aby mal vyssie skore tak co uz. Ludia co pozeraju na cisla v benchmarkoch aj tak chcu dosiahnut najvyssie skore a hladali by sposobi ako to dosiahnut. Pretaktovanim alebo tak. Takze vobec mi to nevadi a neriesim, skor som rad.
Zaujímavé. Mne sa mobil nabíja docela rýchlo, ale občas potrebujem ozaj jedna dve, používam ho predsa len celý deň na vetko možné, od súkromia po vybavovanie pracovných vecí.
Ja mám tiež cca. do hodinky mobil nabitý, no docela ho využívam, tak beriem pre istotu sebou aj power banku.