MojAndroid

Spoločnosť OMsignal sa na fitnes meracie prístroje pozerá z trochu iného uhla ako konkurencia. Namiesto toho, aby senzory pre monitorovanie pohybu, či srdcového pulzu umiestnili na ruku v podobe náramku alebo hodiniek, tak ich vsadili priamo do oblečenia. Konkrétne do trička, ktoré je plné senzorov určených pre monitorovanie vašich aktivít, či už v posilovni, vonku alebo v práci.

Biometrické oblečenie od OMsignal dokáže monitorovať nielen srdcový pulz používateľa, ale aj to ako dýcha, aký je objem jeho pľúc, aký pohyb vykonáva a akú silu doň vkladá. Samozrejmosťou je aj monitorovanie spálených kalórií. Všetky dáta sa bezdrôtovo synchronizujú so smartfónom, v ktorom je možné prostredníctvom aplikácie ďalej podrobnejšie sledovať jednotlivé cvičenia a to ako sa pri nich zlepšujete. Jej súčasťou sú aj odporúčania, na základe ktorých zvýšite svoj výkon a kondíciu.

OMsignal v aplikácii ponúka tiež funkcie OM Fuel a OM RPM, ktoré ukážu, koľko energie máte pri cvičení ešte v zálohe a taktiež úroveň sústredenia a psychického stresu. Momentálne je aplikácia dostupná len pre zariadenia s iOS, no plánovaná je aj verzia pre Android. Vstavaná batéria zariadenia vydrží približne 30 cvičení.

Tričko OMsignal je momentálne dostupné len na predobjednávku za zvýhodnenú cenu 200 dolárov. Po spustení predaja bude stáť 240 dolárov. Na výber máte pritom niekoľko druhov trička, či už s krátkym alebo dlhým rukávom. Výber je už len na vás.

slide4_1024x1024 (1)

Zdroj: OMsignal

12.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+