MojAndroid

Inteligentné hodinky Olio sú rozhodne zaujímavým príkladom toho, že občas treba ísť aj proti prúdu rieky. Zatiaľ čo sa Apple a Google snažia do svojich inteligentných hodiniek vkladať čo najviac funkcií, Olio si stále myslí, že dôležitým je vzhľad hodiniek, kvalita ich spracovania a až potom ich inteligentné funkcie. Možno aj preto získala táto spoločnosť na vývoj ďalších modelov smart hodiniek dotáciu 10 miliónov dolárov.

olio_model1_black-on-gray

O spoločnosti Olio sme vám písali pred niekoľkými mesiacmi. Ide o firmu, ktorá vyvíja inteligentné hodinky s vlastným operačným systémom a jedinečným dizajnom. Cenovo sa ich produkty radia niekde medzi Android Wear hodinky ako Moto 360 a riešenie od Apple v podobe Apple Watch. To sa však zmení ešte tento rok, pretože Olio využije finančnú injekciu na vývoj luxusných hodiniek vyrobených z 24-karátového zlata. Ich cena bude presahovať $1000 (konkrétne $1195 v prípade modelu s koženým remienkom a $1395 v prípade modelu so zlatým remienkom). Pôjde však o hodinky najvyššej kvality, za ktoré sa nebude musieť hanbiť žiadny majiteľ.

olio_model1_steel-on-steel

Náš tip
VIDEO | Olio smartwatch: Luxusný dizajn, ešte luxusnejšia cenovka

O kvalite dizajnu a spracovania vás možno presvedčí fakt, že za vývojom hodiniek Olio stoja bývalí inžinieri spoločností ako Pixar, Apple či Movado. Hoci sa ich Olio Model One nepredáva tak dobre, ako hodinky od Googlu či Apple, je pre ne dôstojnou konkurenciou.

Olio sa momentálne snaží preraziť v silnej konkurencii na poli inteligentných hodiniek tým, že používateľom ponúka personalizované informácie zamerané iba na to, aby im ušetrili čas. Ľudia na ruke nechcú nosiť ďalší smartfón, chcú dobre vyzerajúce hodinky s kvalitným spracovaním, ktoré ich oslobodia od zbytočných upozornení. – povedal Steve Jacobs, Olio CEO.

Ideou spoločnosti Olio je vytvorenie takých hodiniek, ktoré vyzerajú výborne aj v čase, keď nie sú pripojené k mobilnému zariadeniu a používateľovi vydržia viac ako 5 rokov bez toho, aby mal potrebu ich vymeniť. Musíme sa priznať, že na nás tieto hodinky už v marci urobili dojem a veríme, že si na trhu nájdu čoskoro veľkú skupinu fanúšikov.

Zdroj: TechCrunch

31.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+