MojAndroid

Tak sme sa konečne dočkali oficiálnej aplikácie webového prehliadača Chrome aj pre Android. Jeho Beta verzia je oddnes dostupná na Android Markete zatiaľ len vo vybraných krajinách (Slovensko medzi nimi nie je), no našťastie si ho môžete nainštalovať aj prostredníctvom inštalačného súboru .apk, ktorý stiahnete pomocou odkazu nižšie pod článkom. Čo nový dlhoočakávaný prehliadač prináša? V prvom rade sklamanie pre tých, ktorí by si ho chceli nainštalovať na smartfónoch so starším Androidom verzie 2.3 Gingerbread alebo 2.2 Froyo. Chrome pre Android totiž funguje len v najnovšej verzii OS Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Podobne ako desktopová verzia, je zameraný najmä na jednoduchosť a rýchlosť. Okrem týchto vlastností sa samozrejme môžete tešiť na natívnu podporu synchronizovania záložiek s Google účtom a prehliadačom Chrome pre PC. Čo sa dizajnu a ovládania týka, je nový prehliadač od základov vybudovaný pre mobilné zariadenia. Ponúka funkcie ako jednoduché prepínanie medzi otvorenými stránkami pohybom prsta, link preview pre ľahšie klikanie na odkazy a tiež inkognito mód pre bezpečné surfovanie a veľa ďalších. Keďže ide stále o beta verziu, môžete pri jeho používaní naraziť na niekoľko problémov, ktoré by však s ďalšími aktualizáciami mali byť odstránené. Tu je však už sľúbený link na stiahnutie:

Chrome Beta pre Android


Chrome Beta
Google Inc.
Verzia 0.16.4130.199 (7. 2. 2012)
Veľkosť 16 MB
4.0+

Zadarmo

8.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+