MojAndroid

Dotyková verzia kancelárskeho balíka Office sa podľa najnovšej správy portálu ZDNet dostane na mobilný systém Android ešte skôr, než sa objaví na vlastnom Windowse 8. Microsoft údajne plánuje vydať Android verzie populárneho softvéru Word, PowerPoint a Excel niekedy pred koncom tohto roka, pričom pre Windows sa neobjavia skôr, než na jar budúceho roka. V rovnakom období sa má na trhu objaviť aj ďalšia iterácia systému Windows.

Spoločnosť Microsoft tieto správy oficiálne nekomentuje. V nedávnom rozhovore sa však výkonný riaditeľ Satya Nadella k situácii vyjadril úplne jednoducho – ide im o podiel na trhu. Z hľadiska obchodu musí byť spoločnosť so svojim produktom tam, kde sú používatelia a v mobilnom priestore je väčšina používateľov na Androide alebo iOS.

Tieto aplikácie budú s najväčšou pravdepodobnosťou dostupné zadarmo a budú schopné čítať podporované dokumenty. Platiť sa bude za schopnosť upravovať dokumenty priamo na mobilnom zariadení. Microsoft vydal pred viac než dvoma mesiacmi kancelársky balík Office pre tablety iPad so systémom iOS a v máji spoločnosť informovala, že si tento balík stiahlo viac než 27 miliónov používateľov.

Zdroj: ZDNet

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+