MojAndroid

Prednedávnom sa zdvihla vlna nadšenia z nového Google Nexus 7 tabletu, ktorým spoločnosť Google vyrazila dych nielen konkurencii, ale prekvapila aj používateľov a fanúšikov Androidu. Štvorjadrový tablet, za cenu približne 200 €, je v podstate v tomto čase neprekonateľnou „super cenovou, technologickou bombou“.

Predaj ešte nie je ani v plnom prúde, no už odvážnejšie portály prichádzajú s prvými odhadmi predaja tohto malého zázraku od spoločnosti Google. Redakcia Tech-Thoughts.net bola jednou z tých, ktorá si dovolila siahnuť do sveta fantázie a pokúsila sa odhadnúť predaj do konca roku 2012.Uverejnila čísla, ktoré by sa mali pohybovať na úrovni približne 6 až 8 miliónov predaných zariadení Google Nexus 7 do konca roku 2012.

Prvé odhady už zverejnila redakcia DigiTimes, keď jej odhad bol 2,9 milióna predaných kusov do konca tretieho štvrťroka 2012.

V priebehu júla bolo predaných približne 600 000 kusov zariadenia Google Nexus 7. V priebehu prebiehajúceho augusta a v septembri by tento predaj mohol dosiahnuť čísla na úrovni 1,1, resp. 1,2 milióna kusov, čo by zodpovedalo odhadu redakcie DigiTimes.

Samotná spoločnosť Google odhaduje predaj na úrovni 3 až 5 miliónov kusov predaných počas posledných troch mesiacov roku 2012. To však záleží hneď na niekoľkých faktoroch.

Dôležitý je predaj samotného Amazon Kindle, ktorému je Nexus 7 v podstate priamou konkurenciou. Nový Kindle od Amazonu by mal byť, podľa dostupných informácií, vypustený na trh približne 15. Novembra a tak by mohol priamo ovplyvniť predaj Google Nexus 7.

Napriek veľkej odvahe, Google odhaduje úroveň predaja až na 8 miliónov predaných kusov do konca roku 2012. Ďalším dôležitým prvkom je predaj iPad od spoločnosti Apple.

Zdroj, foto: Tech-Thoughts, Androidauthority

15.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+