MojAndroid

Najväčší štafetový beh na Slovensku “Od Tatier k Dunaju” tento rok pobeží viac ako 2500 bežcov v rekordnom počte 205 tímov. Ide o 5.ročník jedinečného bežeckého podujatia, ktoré sa uskutoční cez víkend 19. a 20.augusta 2017 po trase dlhej až 345 km. Štartuje sa z Jasnej v Nízkych Tatrách a cieľom je nábrežie Dunaja v Bratislave. Beží sa cez lesy a horské cesty, ale aj cez centrá miest. 95% trasy však vedie po asfaltových cestách 2. a 3.triedy.

Náš tip
Vylepšený VÚB Mobil banking: Denné sporenie, Rýchly zostatok a iné | VIDEOblog

Celý úsek je rozdelený na 36 úsekov dĺžky 7-12 km a každý tím beží trasu na spôsob štafety. Úsek beží len jeden člen tímu a zvyšok tímu sa presúva autami na ďalšie odovzdávanie štafety. Každý člen tímu zabehne minimálne 3 úseky, teda cca 30 km, kým skúsenejší vytvorili napr. len 6-členné tímy a pobežia tak kažý asi 60 km.

“Naše podujatie sa snažíme vylepšovať a nesutále zvyšovať komfort pre bežcov. Novinkami tohto roka je veľmi praktická aplikácia uľahčujúca tímom komunikáciu aj plánovanie či zmeny v nasadení jednotlivcov na trati,” uviedol spoluorganizátor Miloš Zágoršek, riaditeľ produkčnej agentúry Quinta Essentia.

Na začiatku vytvorenia aplikácie bola bežkyňa Svetlana, ktorá sa živí prácou spojenou s aplikáciami. Priniesla nápad, ako uľahčiť kapitánom organizáciu tímu. Podporili ju zamestnanci VÚB, ktorí beh absolvovali a týmto nápadom boli nadšení. Hlavnými funkcionalitami aplikácie sú:

  • Správa členov tímu / Moje úseky
  • Aktuálne výsledky tímu / Celkové výsledky
  • Vzájomná komunikácia v tíme
  • Komunikácia s organizátorom (zmena bežca na trati)
  • Sledovanie bežca v tíme na trati
  • Zdieľanie na sociálne siete

Aplikácia zároveň sleduje polohu bežca a zobrazuje detail úsekov ciest na mape. Vďaka tomu má možnosť záujemca prísť povzbudiť bežca k trati, podať mu vodu a podobne. Aplikácia tiež vyráta predpokladaný čas dobehu bežca do cieľa. V appke sa však nájde aj množstvo ďalších funkcionalít. Túto praktickú aplikáciu pre komunikáciu bežcov v jednotlivých tímoch navzájom, aj s organizátormi pomohla zrealizovať VÚB banka.

Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.16
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia je dostupná zdarma na stiahnutie v obchode Google Play, ale aj v App Store. Viac informácií o behu nájdete na stránke www.odtatierkdunaju.sk .

Zdroj: tlačová konferencia, tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+