MojAndroid

Oculus začne predávať finálnu verziu svojich virtuálnych okuliarov Oculus Rift už začiatkom budúceho roka. Stane sa tak po troch rokoch od spustenia úspešnej kampane na Kickstarteri. Potvrdila to samotná spoločnosť, presný dátum uvedenia na trh však neupresnila. Predobjednávky však bude možné posielať ešte do konca tohto roka s tým, že Oculus ich bude vybavovať v priebehu prvého kvartálu 2016.

Oculus zatiaľ ohľadom okuliarov neuvádza žiadne ďalšie detaily a stále nie je isté, či bude k ich fungovaniu potrebný externý zdroj energie alebo bude fungovať na podobnom princípe ako napríklad virtuálna realita od Samsungu. Tá sa spolieha na zariadenia Samsung Galaxy Note 4, Galaxy S6 alebo S6 edge, ktoré sa vložia priamo do zariadenia. Spoločnosť však spomína hardvér úzko prepojený so softvérom, ktorý má byť optimalizovaný práve pre zobrazovanie virtuálnej reality. Podrobné informácie o hardvéri, softvéri a kompatibilite s hrami sa však spoločnosť odhalí až v nasledovných týždňoch. Do tej doby si môžete pozrieť aspoň to, ako budú nové okuliare Oculus Rift vyzerať.

CEUgjZgWgAArdZk-710x399

6.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+