MojAndroid

V živote každého smartfónu nastane čas, kedy prestane dostávať aktualizácie. V niektorých prípadoch skôr, inokedy neskôr. Pixely patria medzi smartfóny s najdlhšou softvérovou podporou. Tá však nedávno bola prekonaná Samsungom, ktorý pre svoje lepšie modely ponúka až 4 aktualizácie Androidu a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. Čiže o rok viac, ako to aktuálne majú Pixely.

Koncom minulého roka sme informovali o tom, že Google ukončil softvérovú podporu série Pixel 3. Teraz sa k nepodporovaným modelom pridáva séria Pixel 3a, ktorá bola predstavená približne pol roka po nej. Bolo teda logické, že aj tejto sérii smartfónov onedlho skončí softvérová podpora. Téme sa venoval portál Android Authority.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Trojročný cyklus je teda na konci. Počas neho boli smartfóny Google Pixel 3a a Pixel 3a XL aktualizované z pôvodného Androidu 9.0 Pie na Android 10, 11 aj Android 12. Zariadenia, ktoré boli predstavené v máji 2019, tak stále ponúkajú najnovší možný operačný systém.

Pokiaľ jeden z tejto dvojice vlastníte, pravdepodobne nastal čas na jeho výmenu za novší. To, že nebude dostávať bezpečnostné aktualizácie, znamená, že s pribúdajúcim časom sa stane čoraz zraniteľnejším voči hackerským útokom.

Google ukončil podporu dvoch starších Pixelov

Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6. Ktorý fotí lepšie? | Vyhodnotenie

Veľké prekvapenie. Google Pixel Watch by mohli prísť až v troch verziách

Pixely sú stále smartfóny, ktoré dostávajú aktualizácie úplne prvé a v deň vydania. Avšak v dĺžke softvérovej podpory už tak výrazne nevedú. Predbehol ich Samsung a predĺženú podporu pre svoje vlajkové lode už ponúka aj Xiaomi. Lídrom však naďalej zostáva spoločnosť Apple, ktorej iPhony sú podporované po dobu piatich rokov.

Náš tip
YouTuber premenil 3 roky starý Xiaomi Mi 9 na hernú mašinu. Ako sa mu to podarilo?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+