MojAndroid

Dnešné mobilné zariadenia trpia jednou veľmi nepríjemnou chybou. Namiesto toho, aby vydržali niekoľko dní, možno dokonca týždňov, ako v minulosti, musíme ich nabíjať pomaly každý deň. Je to dôsledkom neustále narastajúcej uhlopriečky displeja a využívania mobilného internetu, ktorý sa v minulosti v takej miere ako dnes nepoužíval. Problémom s neustálym nabíjaním a malou výdržou na jedno nabitie by však mohlo odzvoniť s príchodom nového typu oblečenia. To by malo disponovať vlastnými solárnymi panelmi, ktoré budú slúžiť na nabíjanie smartfónov a inej drobnej elektroniky, ktorú nosíme so sebou.

S týmto nápadom prišla módna návrhárka Pauline van Dongen v startupe s názvom Wearable Solar. Prvý prototyp takýchto šiat demonštrovala na módnej prehliadke Northside Festival v Brooklyne minulý mesiac. V rozhovore s Techcrunch prezradila, že hlavnou inšpiráciou pre návrh takého oblečenia je závislosť súčasnej generácie na mobilných technológiách. Smartfóny nosíme neustále so sebou a používame ich nielen na zábavu, ale aj k práci a komunikácií s príbuznými. Vďaka oblečeniu s vlastnou solárnou “elektrárňou” by sme neboli odkázaní už len na elektrickú zásuvku, či veľakrát nepraktické externé batérie. Smartfóny a inú techniku nabijeme priamo z oblečenia.

7.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+