MojAndroid

Nejeden z nás vyrastal na stolných hrách. Človeče nehnevaj sa, hady či iné hry nás dokázali zabaviť na celé hodiny. Je pekné, že sa na takéto hry nezanevrelo ani v dobe plnej digitalizácie a novodobých technológií a preto vám v dnešnom diely seriálu Obedná prestávka predstavíme veľmi jednoduchú no zaujímavú hru Board Games! Táto hra v sebe združuje 5 typov stolných spoločenských hier – Snakes and Ladders, Parchis (podobný hre Človeče nehnevaj sa), Parchis3, Goose a Backgammon. Prvá zo spomenutých hier je známa hra Hadíky, kde sú po hracej ploche z políčok rozmiestnené hady a rebríky, pomocou ktorých sa posuniete o väčší počet políčok dopredu alebo dozadu. Hry Parchis sú hry podobné našemu Človeče nehnevaj sa, kde je vašim cieľom dostať do domčeka čo najskôr svoje figúrky. Goose je hra typická špirálovitou hracou plochou, ktorú môže hrať väčší počet ľudí a je typická špeciálnymi políčkami, ktoré vás posunú vopred či späť alebo hádžete kockou ešte raz. Backgammon je všeobecne známa hra, ktorú si v poslednej dobe obľúbilo mnoho ľudí, hra sa hrá v dvojici.

      

Všetky hry sú spracované do veľmi jednoduchej grafiky a ovládania. Hraciu kocku “roztočíte” dotykom, ktorý je hlavným ovládacím prvkom aj pri pohybe figúrok. Hra ponúka naozaj rozličné nastavenia, figúrky môžete posúvať gestom či dvojdotykom, môžete si nastaviť rýchlosť točenia sa hracej kocky, či rýchlosť pohybu figúrok. Počas hry sa môžete riadiť aj podľa komentárov v hornej časti obrazovky, kde sa dozviete, čo sa v hre práve deje. Zaujímavý pri tejto hre je multiplayer, ktorý vám umožňuje hrať každú z hier s vašimi priateľmi alebo proti počítaču. Pred každou hrou si môžete nastaviť aj počet hráčov, ktorí budú hru hrať a koľko z nich bude riadených vašimi priateľmi, počítačom alebo nebude hrať. Hoci ide o veľmi jednoduchú hru, dokáže vás zabaviť na desiatky minút. Ak ste aj vy jedným z fanúšikov jednoduchých Android hier a zaujala vás aj hra Border Games, kliknite na odkaz na konci článku a stiahnite si túto zaujímavú Android hru úplne zadarmo. V komentári pod článkom potom môžete vyjadriť váš názor na tento herný titul alebo poskytnúť čitateľom ďalší zaujímavý tip na Android hru!

    

    

– Board Games – 

12.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+