MojAndroid

Dnešná Obedná prestávka bude niečim výnimočná. Okrem toho, že vám predstavíme veľmi zaujímavú slovenskú hru Meteorites, tak vám prinesieme aj príbeh o tom, ako vznikla. Recenziu tejto hry si teda obohatíme o príbeh priamo od jej autora – nádejného slovenského vývojára Juraja Pančíka. Máte tak jedinečnú šancu nahliadnuť do príbehu, ako vzniká Android hra a čo všetko výroba takejto hry obnáša.

Meteorites je nezvyčajná slovenská Android hra od mladého vývojára Juraja Pančíka. Príbeh, ktorý opisuje vývoj tejto hry je prinajmenšom zaujímavý. Juraj mal brata, ktorý študoval v zahraničí, kde mal aj predmet venujúci sa grafike v hrách. Na konci letného semestra dostal domácu úlohu, aby navrhol jednoduchú hru, na ktorej začal pracovať spolu s Jurajom, nakoľko mali spolu veľmi dobrý vzťah aj napriek veľkej vzdialenosti. Juraj bratovi navrhol, že by jeho hru po dokončení mohol prerobiť pre platformu Android, čo bol jeho prvý krok vo vývoji hier. Odvtedy sa hrám venuje naplno. Hoci 2 mesiace na svojom projekte nepracoval, kvôli krátkodobým povinnostiam v iných projektoch, nenechal sa ničím odradiť a dnes na Play Store ponúka veľmi zaujímavú hru Meteorites. Na jej vývoji sa podľa jeho vlastných slov podieľali skoro všetci jeho známi – spolužiaci, ktorí testovali alfa a beta verzie, kamarátka zo školy, ktorá mu vytvorila zadarmo novú grafiku a v neposlednom rade aj brat, ktorý mu po celý čas pomáhal. Aby ste si vedeli predstaviť, čo obnáša programovanie takejto Android hry, tak vám exkluzívne ponúkame video priamo od Juraja, ktorý si zaznamenal jednu časť z programovania svojej hry aj na zaujímavom časozbernom videu. Pre zaujímavosť, nižšie uvedené video zobrazuje “iba” pridanie jednej planéty do hry.

Samotná hra Meteorites je veľmi jednoduchá a pritom vás dokáže zabaviť na dlhú chvíľu. My sme sa hneď na prvýkrát nechali hrou pohltiť a hrali sme ju asi hodinu vkuse. Aby sme vám hru popísali čo najpresnejšie, pridávame popis priamo od autora:

“Meteorites je casual rýchla hra, v ktorej cieľom je trafiť Zem meteoritom z ufa, avšak na vystrelené meteority pôsobia rôzne gravitačné sily. Meteorit môže skončiť v inom poli asteroidov, môže byť pritiahnutý čiernou dierou, keď meteorit prechádza cez antigravitačné pole, nepôsobí naň gravitácia alebo treba vystreliť meteorit najprv na tlačítko, ktoré niečo prepne, a až potom sa dá level úspešne dokončiť. Cieľom hry je teda prejsť všetkých 56 levelov, ktoré sú čoraz ťažšie ako postupne hru prechádzate. V hre je teraz dostupný aj nový editor levelov, kde je možné vytvoriť vlastný level, uložiť ho a prípadne ukázať ostatným ľudom.”

V blízkej budúcnosti by malo byť dostupné aj uploadovanie vlastne vytvorených levelov na server, odkiaľ si ich budú môcť stiahnuť aj ostatní hráči. Celkovo je Juraj otvorený novým doplnkom a súčastiam hry, tak neváhajte a napíšte vaše návrhy do komentáru pod článkom.

      

Android hra Meteorites je na Google Play dostupná absolútne bezplatne, bez reklám a skrytých platieb. Ako sám Juraj tvrdí, všetko to robí pre radosť a z chuti zlepšovať sa. Hru si môžete stiahnuť pomocou nášho odkazu na Play Store nižšie, budeme radi, ak vyjadríte aj váš názor na tento titul v komentároch. Príjemné hranie!

Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

3.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+