MojAndroid

“Pred mnohými rokmi v ďalekej východnej krajine zúrila dlhoročná vojna. Ľudia boli uvrhnutí do utrpenia a biedy, skupiny rebelov ničili všetko okolo seba, čarodejník Horn využíval na získanie moci kúzla a čary a na svete neexistovala štipka spravodlivosti. Tú chcel svetu vrátiť odvážny mladík Leo, ktorý aj so svojimi bratmi prisahal, že budú za slobodný svet bojovať proti zlu až na smrť!” Aj takto by sa dala charakterizovať dnešná Obedná prestávka, v ktorej si predstavíme Android hru Empire Defense II!

Ak ste aj vy fanúšikom stratégií, mali by ste spozornieť. Empire Defense II je totižto veľmi dobre spracovaná strategická arkádovka pre OS Android, ktorá ponúka niekoľko veľmi zaujímavých funkcií a vlastností. Princípom sa táto hra podobá na žáner tower defense, čo vôbec nehodnotíme negatívne, práve naopak, dodáva to hre atraktivitu. A tej má pomerne dosť, na konte má už viac ako milión stiahnutí a priemerné hodnotenie sa pohybuje na úrovni 4,6 / 5. Vašou úlohou v tejto hre je ochrániť vášho hrdinu Lea pomocou jeho spolubojovníkov a ich rozmiestnenia. Leo je usadený v sedle na koni a tak môže pred protivníkmi utekať, čím vlastne určuje cestu, ktorou protivníci za ním pôjdu. Vy musíte popri tejto ceste umiestniť čo najviac jeho spolubojovníkov, ktorí ho pred nepriateľmi chránia. Keďže ide o arkádovku, kolo čo kolo prichádzajú ťažší protivníci a vyhrať nad nimi je obtiažnejšie. O to zaujímavejšia však táto hra potom je.

      

V Empire Defense II máte na výber hneď z niekoľkých bojovníkov a postupne, ako budete vyhrávať jednotlivé bitky, sa vám otvoria aj noví bojovníci, ktorých budete môcť použiť na boj. Samozrejmosťou je možnosť ich vylepšovania priamo počas hry. Na to však budete potrebovať peniaze, ktoré získate za mŕtvych nepriateľov. Tých môžete porážať v 2 hracích módoch – v Story móde s príbehom na pokračovanie alebo v Aréne, kde môžete plniť jednotlivé misie, za čo dostanete odmenu. V menu nájdete aj obchod, kde si za krištály môžete kúpiť novú výzbroj pre vás alebo vašich bojovníkov a môžete tu odomknúť aj nový typ hrdinu či spolubojovníkov. Ak nemáte dostatok krištáľov, môžete počkať, kým ich nahráte v hre alebo si ich jednoducho zakúpiť za reálne peniaze.

Okrem výborného grafického spracovania ponúka táto hra aj pútavý príbeh a dobrú hrateľnosť, preto by nemala chýbať vo vašom Android zariadení. Empire Defense II si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play Store a využiť na to môžete pokojne náš widget pod textom. Príjemné hranie!

 

Empire Defense II
GoodTeam
Verzia 1.1.3 (26. 5. 2012)
Veľkosť 11 MB
2.1+

Zadarmo
8.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+