MojAndroid

Minulý týždeň unikli obrázky prostredia aplikácie obchod Play, ktoré naznačovali veľké dizajnové zmeny. Tie sa niesli v znamení jazyka Material Design, ktorý bol predstavený počas Google I/O 2014 spolu s novým Androidom L. Nová verzia obchodu Play je už teraz oficiálna a avizované zmeny sa stali realitou.

new_Play_store

Hlavná stránka aplikácie zostala nezmenená. Kompletnou zmenou však prešla stránka zobrazenia aplikácie, ktorá teraz vyzerá presne tak, ako to naznačovali úniky spred niekoľkých dní. Obrázok v záhlaví každej aplikácie je odteraz dominantným prvkom celej stránky, vďaka čomu sú jednotlivé aplikácie oveľa lepšie odlíšené a vyzerajú modernejšie. Zmenami prešli aj položky s hodnoteniami a celkovo je nový dizajn prehľadnejší a jednoduchší.

play_store_material

Prehľadnosť a jednoduchosť sú pritom prvky, ktorými chcel Google bodovať so svojim novým systémom Android L. Zdá sa, že sa mu to aj darí a nový obchod Play vyzerá naozaj veľmi pekne. Je pravdepodobné, že pred predstavením oficiálnej verzie Androidu L sa ešte dočkáme ďalšej aktualizácie aplikácie obchodu, keďže niektoré prvky ostali nezmenené a nesú ešte aspekty starších verzií Androidu. Aktualizácia je pre Android smartfóny a tablety uvoľňovaná postupne, no ak nechcete čakať, už teraz si ju môžete stiahnuť pomocou odkazu, ktorý nájdete nižšie.

Odkaz na stiahnutie – Obchod Play (v4.9.13)

Zdroj: Android Police via Droid Life

23.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+