MojAndroid

Android je síce open-source, existujú však isté pravidlá stanovené spoločnosťou Google, ktoré musia vývojári dodržiavať, aby mohli svoje aplikácie šíriť prostredníctvom obchodu Play. Existuje celý súbor nariadení a pravidiel, ktorými sa musia programátori riadiť, inak bude ich aplikácia z obchodu vyradená. Ak sa porušenie pravidiel opakuje, zrušený je celý účet developera. Tento súbor nariadení sa teraz dočkal zo strany Google malých zmien.

Väčšina zmien je minoritných – sexuálne a obdobne explicitné materiály sú stále zakázané a po novom nesmú byť zobrazované ani v ikonách aplikácií. Aplikácie s mikrotransakciami musia zreteľne upozorňovať, že vnútroherné nákupy sa realizujú za skutočné peniaze. Podobných drobných zmien je niekoľko a vo všetkých prípadoch sa evidentne jedná o medzery v pravidlách obchodu, ktoré sa niektorí vývojári evidentne snažili využiť nekalým spôsobom. Pribudol však aj jeden úplne nový oddiel, ktorý hovorí o podpore a propagovaní aplikácií.

V ňom sa hovorí, že aplikácie, publikované v obchode Google Play, nesmú akýmkoľvek priamym či nepriamym spôsobom profitovať z klamlivej reklamy na webstránkach, vrátane falošných služieb, systémov, notifikácií a upozornení. Zakázané sú tiež spôsoby presmerovania z webstránok na Google Play bez toho, aby bol používateľ na tento fakt upozornený. Na podporu a reklamu aplikácií sa tiež nesmú používať nevyžiadané sms správy. Je povinnosťou developera zabezpečiť, aby žiadna reklamná sieť, prípadne obdobné služby nevyužívali vyššie uvedené metódy na presmerovávanie používateľov na stránky, ktoré slúžia na sťahovanie aplikácií.

Zjednodušene povedané, je zakázané podvádzať používateľov pri podpore a reklame svojich aplikácií. Je správne, že Google zavádza tieto nové pravidlá a veríme, že bude dôsledne kontrolovať ich dodržiavanie.

Zdroj: androidcentral.com

31.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+