MojAndroid

Doteraz boli takéto aplikácie povolené len v štyroch krajinách – Spojené kráľovstvo, Írsko, Francúzsko a Brazília, spomína GSMArena. Od 1. marca sa k ním však pridá ďalších 15 krajín – Austrália, Belgicko, Kanada, Kolumbia, Dánsko, Fínsko, Nemecko, Japonsko, Mexiko, Nový Zéland, Nórsko, Rumunsko, Španielsko, Švédsko a Spojené štáty. Prečo alebo aký je dôvod toho, že Obchod Google Play povolil takéto aplikácie nevieme.

Google Play: Tieto aplikácie majú zelenú

Google na stránke svojho pomocníka pre Obchod Play špecifikuje, že povolí len tie aplikácie, ktoré sa týkajú stávkovania na športy, online kasín, lotérií a denného fantazijného športu. Ak aplikácia, ktorú sa vývojári chystajú pridať do Obchodu Play spadá do jednej zo spomínaných kategórií, budú musieť vyplniť špeciálny formulár. Taktiež by sa mali uistiť, že ich aplikácia má hodnotenie od Medzinárodnej koalície pre hodnotenie veku. Musí tiež spĺňať Vývojárske pravidlá od Googlu.

Niektoré štáty majú ešte svoje vlastné pravidlá a Google má tiež svoje vlastné pravidlá, ktoré nájdete na obrázku nižšie. Zaujímavosťou je tiež fakt, že niektoré krajiny dovolia vývojárom pridať len tie stávkové aplikácie alebo lotérie schválené miestnou vládou.

Obchod Google Play a jeho pravidlá pre stávkové aplikácieAk ste vývojár a vyvíjate podobné aplikácie, určite si pozrite celé pravidlá pre gambling v Obchode Play. Nájdete tam aj zmienky pre hry a rôzne prvky náhodnosti pre aplikácie. Spomínajú sa tam aj reklamy pre podobné aplikácie a mnoho ďalšieho.

Náš tip
Akcia: Platené Android aplikácie a hry sú teraz úplne zadarmo

2.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+