MojAndroid

Na Wayra Week v Prahe slovenské tímy prevalcovali zahraničnú konkurenciu. Až 9 z 10 tímov, ktoré získali možnosť pracovať v pražskej Wayra Akadémii, je slovenských. Hlavným cieľom akcelerátora Wayra je podpora inovatívnych technologických projektov a pomoc s uplatnením na trhu. Projekt Wayra, riadený spoločnosťou Telefónica Digital, prichádza po veľkom úspechu v Južnej Amerike tento rok do Európy. Nová pražská akadémia teda bude pôsobiť ako centrum pre talenty z oblasti digitálneho priemyslu z celej strednej a východnej Európy.

wayra

Slovenské tímy, ktoré sa prebojovali do pražskej Wayra Akadémie:

Excalibur

Mobilná aplikácia, ktorá mení pravidlá internetovej autentifikácie – ponúka nové riešenie, ktoré je bezpečné aj praktické.

Invoicebysquare

Softvérové riešenie pre aplikácie a cloudy, ktorá premosťuje svet elektronických a papierových faktúr umiestňovaním QR kódov na faktúry – vytváranie elektronickej faktúry na papieri.

Linxy

Linxy je encyklopédia a slovník na princípe rozšírenej reality. Pri čítaní knihy, časopisu, stačí nasmerovať svoj smartfón na text a získate informáciu, ktorú potrebujete.

Mapilary

Mapilary naviguje ľudí , ktorí sa chcú stretnúť, navrhuje miesta stretnutí a ponúka aj možnosť trackingu.

Mapz (Remote Assistant)

Asistenčný program pre zrakovo postihnutých, ktorý im v reálnom čase prostredníctvom mobilných zariadení pomáha žiť vo svete vytvorenom pre ľudí so zrakom.

Networker

Networker je LinkedIn aplikácia, ktorá pomáha nadviazať kontakt, odporúča relevantných ľudí, stimuluje stretnutia  a pomáha pri nadväzovaní na uskutočnené mítingy.

ONXPO

ONXPO mobilná aplikácia a web, ktoré pomáhajú usporiadateľom výstav zvýšiť zásah, zisk a návratnosť nákladov ich podujatí.

TrashOut

Mobilná aplikácia, ktorá umožňuje miestnym komunitám bojovať proti ilegálnym skládkam a to veľmi elegantným spôsobom.

WOPPA

WOPPA je webová platforma, ktorá zhromažďuje aktuálne študijné príležitosti a možnosti stáží a motivuje mladých ľudí k vyšším výkonom v ich živote.

Zdroj: TS

18.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+