MojAndroid

Nové lokality s 5G pripojením, aktívny boj s hoaxmi či snaha podporiť duševné aj fyzické zdravie Slovákov. Takto vyzeral rok 2021 u jedného z najväčších slovenských operátorov O2.

Výstavba 5G pokračuje

Operátor tento rok pokračoval vo výstavbe 5G siete po tom, čo vo februári si za partnera pre jej budovanie zvolilo spoločnosť Ericsson. Kým ešte v októbri 2020 O2 sprístupnilo 5G sieť v štyroch vybraných častiach Bratislavy, začiatkom septembra tohto roku má prístup k 5G ďalších 15 lokalít. Pri tejto príležitosti sa O2 navyše rozhodlo zákazníkom vybraných O2 SMART Paušálov umožniť aktivovať dvojnásobný objem dát do konca januára 2022.

o2 5g test
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Boj s hoaxmi a podvodmi

Vo svete na internetu na nás číha čím ďalej tým viac hrozieb v podobe dezinformácií či hoaxov. O2 sa s týmto problémom rozhodlo bojovať a vo svojej májovej kampani využilo deepfake video s moderátorkou Zlaticou Švajdovou Puškárovou, čím chcelo upozorniť na potrebu overovania si informácií. V boji neskôr pokračovalo aj v lete, pričom celkovo na tento účel Férová nadácia O2 vyčlenila 60 tisíc eur.

Okrem hoaxov chce operátor zatočiť aj s nevyžiadanými volaniami. Preto koncom mája spustil vlastný register Nevolajtemi.sk, kde si ktokoľvek môže overiť neznáme číslo alebo nahlásiť podozrivý hovor.

Podpora duševného aj fyzického zdravia

O2 sa v tomto roku zameralo aj na podporu duševného a fyzického zdravia Slovákov. Vo februári sa stalo jedným zo zakladajúcich členov Koalície firiem za duševné zdravie, ktorej cieľom je podporiť duševného zdravie zamestnancov. Férová nadácia O2 sa zas opäť rozhodla podporiť projekt stalosato.sk, ktorý reagoval na dokumentárny film V síti ukazujúci nástrahy číhajúce na deti vo svete internetu.

O2 v spolupráci s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodlo vytvoriť dve série inštruktážnych videí pod názvom Telesná na doma, ktoré dali deťom možnosť hýbať sa aj počas pandémie.

Operátor Radosť oslávil prvé narodeniny

Digitálny operátor Radosť oslávil 24. septembra svoje prvé narodeniny. Od svojho vzniku sa neustále snaží posúvať vpred a svojim desaťtisícom zákazníkov pravidelne prináša nové výhody. Napríklad od 20. apríla môžu zákazníci Radosti volať svojim blízkym bez obmedzení cez služby VoLTE aj VoWiFi. Od júna Radosť získate aj v kamenných predajniach vybraných partnerov a počas leta ste ju mohli stretnúť na Tyršáku.

Radosť
Zdroj: Miroslav Schwamberg
Náš tip
Toto sú najbežnejšie internetové heslá medzi slovenskými používateľmi
21.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+