MojAndroid

Vedeli ste, že písanie správ za volantom až 23-násobne zvyšuje riziko dopravnej nehody? Alebo že päťsekundové odpisovanie na SMS znamená až 70 metrov jazdy v meste úplne na slepo? A pritom až 96 % vodičov uviedlo, že bežne vidí využívanie mobilu počas šoférovania u iných šoférov. Tieto zarážajúce čísla však stále nechávajú mnohých šoférov chladnými. O2 sa rozhodlo, že s tým niečo spraví.

Smartfóny za volant nepatria

Operátor prednedávnom predstavil novú iniciatívu, na spustení ktorej sa virálnou kampaňou podieľal aj Matej “Sajfa” Cifra. Jej poslaním bolo jediné – znížiť úroveň používania mobilu za volantom. Tento moderný fenomén, ktorý patrí medzi najčastejšie príčiny dopravnej nehody, nie je zrejme nikomu z nás cudzí.

O2 pri tejto príležitosti pripravilo aj prieskum, podľa ktorého až 76 % vodičov už videlo fotku alebo video, ktoré boli zhotovené niekým iným počas šoférovania. Našu pozornosť za volantom totiž nenarušuje iba telefonovanie ako také, ale aj ďalšia práca s telefónom, sledovanie sociálnych sietí či dokonca odpisovanie na správy.

Až 1 GB dát za zodpovedné šoférovanie

Hoci je práca s telefónom počas šoférovania protizákonná a hrozia za ňu mastné pokuty, zdá sa, že to ako výstraha pre šoférov nestačí. Operátor O2 sa tak rozhodol, že ich bude pozitívne motivovať. Zákazníci O2 tak môžu za zodpovednú jazdu získavať až 1 GB dát navyše. Využijú k tomu aplikáciu O2 Extra výhody, ktorá okrem iného ponúka aj navigáciu Sygic úplne zadarmo.

Stačí preto, keď šoféri budú používať aplikáciu O2 Extra výhody počas jazdy a ka budú dodržiavať predpisy. Aplikácia monitoruje dodržiavanie rýchlosti a tiež manipuláciu s telefónom na základe dotyku displeja.Za každú jazdu môžu získať hodnotenie od 0 po 100. Ak počas jedného mesiaca uskutočnia aspoň 10 jázd s celkovou dĺžkou aspoň 150 kilometrov a zároveň dosiahnu priemerné skóre aspoň 80/100, získajú 1 GB dát k svojmu programu navyše.

Jazdiť zodpovedne sa vypláca!

Stačí preto jazdiť zodpovedne, dodržiavať predpisy a počas jazdy sa sústrediť na premávku a nie na obrazovku vášho smartfónu. Ak patríte medzi poriadnych vodičov, o to lepšie – počas jazdy nemusíte robiť nič nezvyčajné a automaticky získate 1 GB dát navyše. Ak ale aj vy z času na čas podľahnete žiarivému displeji vášho inteligentného pomocníka, aj táto iniciatíva vám môže pomôcť cestovať bezpečnejšie. Aplikáciu O2 Extra výhody si môžete stiahnuť aj prostredníctvom odkazu nižšie a zbierať dáta tak môžete už od dnes!

 

Článok vznikol v spolupráci s O2 Slovakia s.r.o.

22.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • newton

  Píše sa: “Aplikácia monitoruje dodržiavanie rýchlosti,” monitoruje teda aj neprimerane pomalú jazdu? A čo v prípade, že aplikácia hlási pre niektoré úseky inú rýchlosť (70) ako tam v skutočnosti je(90) a pôjdem na tomto úseku 90?

  Tiež sa píše: Stačí preto jazdiť zodpovedne, dodržiavať predpisy a počas jazdy sa sústrediť na premávku.” Ako táto aplikácia sleduje používanie smeroviek, zastavenie na stopke a na červenej, a pod.? V tomto prípade mi to príde ako len na fádne sledovanie rýchlosti, čo ani zďaleka nie je jediné čo treba sledovať. Tiež je známe, že pokiaľ ide auto o 10 kmh pod limit tak je väčšie riziko vzniku nehody ako keď ide o 10 kmh nad limit.

  • Marek

   Ta aplikacia je primarne zamerana na “nepouzivaniu mobilu” pocas jazdy. Ostatne veci su sekundarne. Aj ked sa to mozno na prvy pohlad nezda mnohym uzivatelom.

 • jano murin

  Apka zaznamenava aj chodzu aj bicykel, staci na jeden raz prejst viac ako 500 m a zaznamena to ako jazdu.

 • Vladimir Lehkoziv

  Appka ma svoje muchy, ale väčší problém je získanie toho balíka. Keďže som si ho vyjazdil tak som si aktivoval jeden v máji. Ten som aj minul. Počas mája som si vyjazdil ďalší a chcel som si ho aktivovať hneď 1 júna. Toto mi automaticky nešlo, slečna na infolinke ma presviedčala že to ani nepôjde lebo ten balík aktivovaný maji ma platnosť 2 mesiace. Takže podľa ich pravidiel by som si mohol ďalší balík aktivovať vždy po 2 mesiacoch. Nakoniec mi balík aktivovali, len je otázka ci to bolo preto ze som moc kričal alebo opravili logiku fungovania. Uvidime na začiatku mesiaca

+