MojAndroid

Vedeli ste, že písanie správ za volantom až 23-násobne zvyšuje riziko dopravnej nehody? Alebo že päťsekundové odpisovanie na SMS znamená až 70 metrov jazdy v meste úplne na slepo? A pritom až 96 % vodičov uviedlo, že bežne vidí využívanie mobilu počas šoférovania u iných šoférov. Tieto zarážajúce čísla však stále nechávajú mnohých šoférov chladnými. O2 sa rozhodlo, že s tým niečo spraví.

Smartfóny za volant nepatria

Operátor prednedávnom predstavil novú iniciatívu, na spustení ktorej sa virálnou kampaňou podieľal aj Matej “Sajfa” Cifra. Jej poslaním bolo jediné – znížiť úroveň používania mobilu za volantom. Tento moderný fenomén, ktorý patrí medzi najčastejšie príčiny dopravnej nehody, nie je zrejme nikomu z nás cudzí.

O2 pri tejto príležitosti pripravilo aj prieskum, podľa ktorého až 76 % vodičov už videlo fotku alebo video, ktoré boli zhotovené niekým iným počas šoférovania. Našu pozornosť za volantom totiž nenarušuje iba telefonovanie ako také, ale aj ďalšia práca s telefónom, sledovanie sociálnych sietí či dokonca odpisovanie na správy.

Až 1 GB dát za zodpovedné šoférovanie

Hoci je práca s telefónom počas šoférovania protizákonná a hrozia za ňu mastné pokuty, zdá sa, že to ako výstraha pre šoférov nestačí. Operátor O2 sa tak rozhodol, že ich bude pozitívne motivovať. Zákazníci O2 tak môžu za zodpovednú jazdu získavať až 1 GB dát navyše. Využijú k tomu aplikáciu O2 Extra výhody, ktorá okrem iného ponúka aj navigáciu Sygic úplne zadarmo.

Stačí preto, keď šoféri budú používať aplikáciu O2 Extra výhody počas jazdy a ka budú dodržiavať predpisy. Aplikácia monitoruje dodržiavanie rýchlosti a tiež manipuláciu s telefónom na základe dotyku displeja.Za každú jazdu môžu získať hodnotenie od 0 po 100. Ak počas jedného mesiaca uskutočnia aspoň 10 jázd s celkovou dĺžkou aspoň 150 kilometrov a zároveň dosiahnu priemerné skóre aspoň 80/100, získajú 1 GB dát k svojmu programu navyše.

Jazdiť zodpovedne sa vypláca!

Stačí preto jazdiť zodpovedne, dodržiavať predpisy a počas jazdy sa sústrediť na premávku a nie na obrazovku vášho smartfónu. Ak patríte medzi poriadnych vodičov, o to lepšie – počas jazdy nemusíte robiť nič nezvyčajné a automaticky získate 1 GB dát navyše. Ak ale aj vy z času na čas podľahnete žiarivému displeji vášho inteligentného pomocníka, aj táto iniciatíva vám môže pomôcť cestovať bezpečnejšie. Aplikáciu O2 Extra výhody si môžete stiahnuť aj prostredníctvom odkazu nižšie a zbierať dáta tak môžete už od dnes!

 

Článok vznikol v spolupráci s O2 Slovakia s.r.o.

22.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+