MojAndroid

Na začiatku roka k nám zavítal kuriér s netradične veľkým balíčkom. V ňom sa ukrýval herný TV box s názvom NVIDIA Shield TV, ktorý pre vás budeme v najbližšom období testovať! Ide o veľmi futuristicky vyzerajúci box, ku ktorému sme získali aj šikovný ovládač schopný prijímať hlasové príkazy a herný ovládač NVIDIA vhodný na všetky typy hier. Ako vždy, aj tentokrát by sme radi vedeli, čo vás zaujíma. Pýtať sa môžete v komentároch pod týmto článkom.

shield-android-tv-controller-remote

Sdrcom tohto zariadenia je čip NVIDIA Tegra X1 s 256-jadrovým GPU a 3 GB RAM. Táto konfigurácia sa postará nielen o plynulý chod upraveného Androidu 5.1, ale aj o to, aby ste na nej spustili akúkoľvek dostupnú hru, a to až v natívnom 4K rozlíšení. Cez HDMI podporuje NVIDIA Shield TV aj 7.1 konfiguráciu zvuku, pričom v jej výbave nechýba ani 16 alebo 500 GB úložisko (podľa verzie) a podpora pre microSD karty. Z pripojení je dostupná Wi-Fi aj s podporou 5 GHz štandardu, HDMI, gigabitový Ethernet, 2x USB 3.0 a jeden microUSB 2.0. Samozrejmosťou je aj bohatá softvérová výbava, v ktorej nájdete aj podporu pre služby NVIDIA GeForce NOW™ (streamovanie hier), NVIDIA Share a NVIDIA GameStream™. Na záver už dodáme len toľko, že NVIDIA Shield TV sa nabíja klasickým 40W adaptérom.

NVIDIA Shield TV | FOTOGALÉRIA

NVIDIA-Shield-TV-1

Zariadenie na test zapožičal Agem.sk

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+