MojAndroid

Herný projekt spoločnosti NVIDIA už čoskoro bude dostupný pre široké masy. Zariadenie s funkciami hernej konzoly a ovládača bolo spolu s novým procesorom NVIDIA Tegra 4, predstavené začiatkom roka na tlačovej konferencii v Las Vegas. Dobrou správou je, že Shield si budú môcť na oficiálnych stránkach záujemcovia predobjednať už od 20. mája. Ak sa však prihlásite na odber noviniek prostredníctvom tlačidla “Notify me”, môžete si Shield predobjednať ešte pred týmto termínom za 349$. Podľa spoločnosti NVIDIA budú prvé kusy Shieldu dodané niekedy v júni. Presný dátum však nešpecifikovala.

shield-jellybean

Hlavné vlastnosti herného systému Shield

  • Vysoký výkon – Shield je poháňaný výkonným procesorom NVIDIA Tegra 4, ktorý zabezpečí bezkonkurenčný grafický výkon a používateľský zážitok z používania Androidu. Súčasťou hardvérovej výbavy je aj operačná pamäť s kapacitou 2GB, 16GB vnútorná pamäť rozšíriteľná pomocou microSD kariet, GPS, Bluetooth 3.0 a mini HDMI výstup.
  • Čistý Android 4.2 Jelly Bean – umožní hranie Android hier a PC hier streamovaných z GeForce GTX PC.
  • 5 palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 (294 dpi)
  • Ovládanie: Prvé mobilné zariadenie s integrovaným plnohodnotným konzolovým ovládaním: 2 joysticky, D-pad, ABXY tlačidlá,ľavý/pravý bumper, ľavý/pravý analogový trigger, Štart/Späť/Home/Hlasitosť tlačidlá + multifunkčné NVIDIA tlačidlo.
  • Integrované reproduktory
  • WiFi 802.11n 2×2 MIMO: vysokorýchlostné Wi-Fi s veľkou šírkou pásma pre plynulé streamovanie hier.

To, čo všetko NVIDIA Shield dokáže si môžete pozrieť aj na niekoľkých videách, ktoré sú dostupné na oficiálnom Youtube video kanáli spoločnosti NVIDIA.

Zdroj: androidandme

15.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+