MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA predstavila na konferencii CES 2017 svoj nový TV Box. Nesie označenie NVIDIA Shield Android TV Box a ponúka veľké množstvo vylepšení. Oproti predchádzajúcej generácií sa trošku zmenil hardvér, no najväčšie novinky prichádzajú v softvérovej výbave. Hoci TV Box je podstatne drahší ako niektoré podobné zariadenia, množstvo pridaných funkcií mnohí používatelia určite ocenia.

Google Assistant a ďalšie novinky

Najzaujímavejšou funkciou je podpora asistenta Google Assistant. Ten bol doteraz dostupný iba v zariadeniach Google Pixel a v reproduktore Google Home. Odteraz ho ale budete môcť používať na najrôznejšie úkony aj v rámci TV Boxu od Nvidie. V budúcnosti TV Box získa aktualizáciu, ktorá umožní komunikáciu s platformou Samsung SmarThings pre správu pripojených zariadení v domácnosti.

nvidia-shield-android-tv-box-2

4K HDR filmy aj hry

Zariadenie funguje na platforme Android TV, a tak je možné tu využívať všetky funkcie a možnosti, ktoré tento systém ponúka. Okrem toho ale NVIDIA pridala niekoľko vlastných vylepšení. Najzaujímavejším je zrejme podpora pre prehrávanie 4K HDR videa zo služieb Netflix a Amazon Video, čím sa NVIDIA Shield Android TV Box radí vôbec k prvým zariadeniam na svete, ktoré toto umožňujú. Funkcia GeForce Now zasa umožňuje streamovať 4K HDR hry z PC do televízie. Spoločnosť NVIDIA sa pochválila aj tým, že vo vlastnej sekcii obchodu Steam má už 1000 hier, ktoré budú kompatibilné aj s novým TV Boxom.

nvidia-shield-android-tv-box-1

Dva ovládače a ďalšie funkcie

Ten bude tentokrát dodávaný s klasickým diaľkovým ovládačom pre prácu s multimédiami, ako aj s herným gampeadom. Klasický ovládač pritom ponúkne funkciu neustáleho načúvania, vďaka ktorej bude možné využívať funkciu Google Assistant. Neskôr bude k dispozícii aj verzia Shield ANdroid TV Pro, ktorá bude mať 500GB HDD a k tej bude dodávaný ovládač so zabudovaným vstupom pre slúchadlá, aby ste si obsah mohli vychutnať aj diskrétne. Klasická verzia boxu bude stáť 199 USD. Predávať by sa mala začať v polovici januára, no už teraz je možné predobjednať si zariadenie, napríklad v obchode Amazon.

Zdroj: Android Central

5.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+