MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť NVIDIA v posledných mesiacoch testovala novú hernú službu s kódovým označením GRID. Po dlhšej testovacej dobe konečne prichádza na trh výsledný produkt, ktorým je služba NVIDIA GeForce Now. Ide o modernú platformu, ktorá streamuje kvalitné video hry z cloudu do koncového zariadenia užívateľa, ktorým je v tomto prípade exkluzívne zariadenie z rodiny NVIDIA Shield.

nexus2cee_GFN-Member_Games-668x356

Takto nejako by sa dala stručne charakterizovať nová služba od spoločnosti NVIDIA. Samozrejme, nie je to všetko také jednoduché. Na začiatku bude pre hráčov k dispozícii 50 rôznych titulov, ktoré si budú môcť zahrať okamžite. Nebudú musieť hru sťahovať, jednoducho si vyberú obľúbený titul z knižnice hier a začnú hrať. Samozrejme, počet hier by sa mal časom zvyšovať. Mnohí fanúšikovia tiež dúfajú, že neskôr pribudne aj možnosť pre fungovanie služby na počítačoch so systémom Windows. Zatiaľ je služba k dispozícii exkluzívne pre zariadenia SHIELD Portable, SHIELD Tablet a SHIELD Android TV.

nexus2cee_GFN-Premium_Games-1

Cena novej služby je pritom veľmi priateľných 7,99 USD za mesiac. Ak vezmete do úvahy, že k dispozícii budete mať rôzne hry, ako napríklad Batman: Arkham Asylum, Arkham City či Arkham Origins, alebo Dead Island, Borderlands, Red Faction či Saints Row, za pomerne slušnú sumu získavate prístup k naozaj veľmi zaujímavým herným titulom. Poteší tiež fakt, že všetky hry umožňujú streamovanie vo Full HD kvalite s frekvenciou 60 fps. Netreba ale zabúdať, že takto kvalitný obsah si vyžiada kvalitné internetové pripojenie. V technických špecifikáciách služby sa uvádza, že 12 Mbps pripojenie je absolútne minimum pre fungovanie novej služby. Odporúča sa ale aspoň 20 Mbps pripojenie pre streamovanie v HD kvalite a 50 Mbps pripojenie pre streamovanie vo Full HD kvalite. Okrem hier dostupných prostredníctvom predplatného tu nájdete aj tituly, ktoré si môžete jednorazovo zakúpiť: Metro 2033 Redux, Metro: Last Light, Resident Evil: Revelations 2 a ďalšie. Služba by mala byť dostupná na všetkých zariadeniach SHIELD v USA, Kanade, Japonsku, Južnej Kórei a Európe už zajtra, prvého októbra.

Zdroj: NVIDIA via Android Police

30.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+