MojAndroid

Spoločnosť Google zrejme pracuje na streamovacej hráčskej službe. Podľa zdrojov by malo ísť o službu podobnú PlayStation Now či NVIDIA GeForce Now. Vyvíjaná služba od Google má kódové označenie Yeti a je vo vývoji už asi 2 roky. Dohady tiež hovoria, že streamovacia služba by mohla fungovať cez Chromecast. Tieto tvrdenia podčiarkuje aj to, že Phil Harrion sa minulý mesiac pripojil k tímu Google aby pracoval “na niečom špeciálnom”, pričom pred tým hral dôležitú úlohu v hráčskych divíziách Microsoft Xbox a Sony PlayStation. S dohadmi sa ešte neskončilo. Google má ešte vraj pracovať aj na vlastnom ovládači, ktorý spolu s hráčskou službou predstaví.

Náš tip
Nvidia SHIELD TV 2017: Prekvapivá konzola, fantastické multimediálne centrum | RECENZIA

Nočná mora menom “lag”

Nuž, uvidíme ako sa Google s výzvou popasuje a či skutočne s hráčskou streamovacou službou dorazí na trh. Snáď nájde spôsob, ako uspokojiť fanúšikov streamov a hier. Jedným z problémov, ktorému hráči (a samozrejme aj výrobcovia) čelia, je oneskorenie, lag. Vo videohrách sú rozhodujúce práve milisekundy pri reakciách, ktoré robia z hrania rozdiel medzi skvelým zážitkom a nočnou morou. NVIDIA si napríklad poradila tak, že u nej na hranie využívajú hráči vzdialené výpočtové výkony, takže môžu hrať náročné hry aj na menej výkonných počítačoch. No a keďže Google má dáta centrá po celom svete, mohol by to tiež využiť vo svoj prospech.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+