MojAndroid

android 3.0 gingerbreadGoogle pripravuje ďalší operačný systém: Android 3.0 má kódové označenie Gingerbread, čo je v preklade perník a tak by sme mohli očakávať, že nový systém sa na trh dostane už tieto Vianoce, prípadne už v októbri. Na internete sa objavili prvé informácie o hardverových požiadavkách na systém ako aj ďalšie zaujímavosti ohľadne novej Android verzie.

Android 3.0 Gingerbread bude pokračovať v šlapajách svojich predchodcov. Systém bude výkonnejší a podporovať bude aj väčšie rozlíšenia a uhlopriečky displejov:  rozlíšenie s hodnotami 1280 x 760 px a uhlopriečky 4-palcové a väčšie. Zariadenie musí poháňať procesor s frekvenciou minimálne 1 GHz a operačnou pamäťou 512 MB RAM. Sú to odporúčané hodnoty pre správny chod systému.

Najnovšieho upgradu sa tak nedočkajú všetky zariadenia, z aktuálnej ponuky Android telefónov však nároky na nový Android Gingerbread spĺňajú napríklad Motorola Droid X, Samsung Galaxy S, HTC Desire a iné novšie zariadenia.

7.7.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+