MojAndroid

Stalo sa vám už niekedy, že ste pred šéfom alebo väčším publikom museli prezentovať, ale boli ste natoľko nervózni, že sa vám triasli ruky? Ak ste pri prezentovaní používali laserové ukazovátko, pravdepodobne ste so trasúcim sa ukazovateľom dobrý prvý dojem neurobili. Tomu by však mohol byť koniec, a to vďaka projektu SteadyLaser, ktorý si zobral za úlohu vyrobiť laserové ukazovátko s vlastnou stabilizáciou. To by malo trasenie rúk efektne eliminovať.

Na stabilizáciu laserového  lúča používa podobný systém ako optická stabilizácia vo fotoaparátoch. SteadyLaser stabilizuje v dvoch smeroch a dokáže potlačiť napríklad trasenie rúk. Otázne však je, či bude o takéto laserové ukazovátko skutočne záujem, keďže jeho cenu výrobca stanovil na 150 amerických dolárov. Na Kickstarteri chce pre rozbehnutie masovej výroby pritom vyzbierať až 150-tisíc. O takéto zariadenie pravdepodobne nebude až tak veľký záujem, najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že bežné laserové ukazovátko sa dá kúpiť už za 10 eur.

Zdroj: engadget

14.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+