MojAndroid

Napriek tomu, že spoločnosť Samsung má už niekoľko rokov na trhu smart hodinky s operačným systémom Wear OS, nezabúda ani na staršie modely so systémom Tizen OS. Podľa portálu AndroidCentral teraz spustila aktualizáciu pre model Samsung Galaxy Watch3, ktorá mu prináša nádych novšieho Wear OS.

Aktualizácia prináša ciferníky hodiniek s Wear OS

Na rozdiel od posledných smart hodiniek Samsungu, ktoré sa dodávajú s operačným systémom Wear OS a nadstavbou One UI Watch, sú Galaxy Watch3 poháňané systémom Tizen OS. Ten si Samsung vyvíjal roky sám, ale nikdy sa mimo smart televízorov výrazne nerozšíril. Samsung však chce udržať Galaxy Watch3 pri živote čo najdlhšie vďaka novým funkciám, ktoré aj trochu kopírujú Wear OS v novších sériách Samsung hodiniek.

Samsung Galaxy Watch3
Smart hodinky Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung Galaxy Watch3 teraz dostávajú ďalšiu aktualizáciu, ktorá prináša nové ciferníky z nadstavby One UI Watch. Aktualizácia je v európskom regióne distribuovaná s firmvérom R840XXU1DWK2/R850XXU1DWK2 a obsahuje dva nové ciferníky: Stretched Time a Perpetual. Tieto ciferníky sú najnovšími prírastkami z aktuálnej verzie nadstavby One UI 5 Watch, ktorá debutovala v sérii Galaxy Watch 6.

Už predchádzajúca veľká aktualizácia Galaxy Watch3 priniesla analógové Pro ciferníky a ciferníky s prechodovým číslom z vtedy vydaných hodiniek Galaxy Watch 5.

Hodinky vtedy hodinky dostali aj detekciu chrápania ako zdravotnú funkciu. Operačný systém Tizen OS po najnovšej aktualizácii zostáva na verzii 5.5.0.2.

Keďže hodinky boli na trh uvedené už v roku 2020, akákoľvek aktualizácia po vyše troch rokoch je viac než vítaná.

Náš tip
Najlepšie smartfóny roka 2023 podľa redakcie. Tieto modely sa nám páčili najviac

29.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+