MojAndroid

Samsung Galaxy S10 priniesol spolu s novým typom výrezu v displeji aj niekoľko kompromisov. Jedným z nich je chýbajúca notifikačná dióda. Napriek tomu sa podarilo nájsť elegantnú alternatívnu a je ňou plugin EdgeLighting+ pre aplikáciu Good Lock.

Využije potenciál diery v displeji

Ak ste používateľom niektorého z modelov nového radu Galaxy S10, určite ste zaregistrovali, že jednoducho nemá notifikačnú diódu. Hoci tu stále máte možnosť Always On displeja, ktorý je mimoriadne obľúbený, niekedy blikajúca LED dióda proste chýba. Za poslednú dobu sme videli už niekoľko aplikácií, ktoré šikovne využili dieru v displeji napríklad na zobrazenie stavu batérie. Good Lock, respektíve jej plugin EdgeLighting+, taktiež využíva dieru, tentokrát ako náhradu informačnej diódy.

Kvôli čo najlepšiemu pomeru displeja k prednej stene musela odísť notifikačná dióda
Kvôli čo najlepšiemu pomeru displeja k prednej stene musela odísť notifikačná dióda

Nebude fungovať stále

Už to tak býva, že nejaká náhrada nikdy nie je ako originál. Napriek tomu si myslíme, že by ste mali dať aplikácii Good Lock šancu. Návod na jej inštaláciu nájdete na tomto linku. Nezabudnite si dopredu aktivovať v nastaveniach displeja možnosť Bočné osvetlenie. Potom už len stačí vybrať v plugine EdgeLighting+ (dostupnom po kliknutí na tento odkaz) možnosť Elipsa, ktorá automaticky rozozná dieru displeja.

Neskôr, keď si to celé prispôsobíte, musíte počítať s tým, že to nefunguje úplne super. Zatiaľ čo pri zapnutom displeji sa zobrazí notifikácia každej aplikácie, pri zhasnutej obrazovke nereaguje obrazovka na upozornenie aplikácií tretích strán. Aj tak je to ale obstojná náhrada a odporúčame vám ju vyskúšať.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Hidey Hole pomôže nájsť pozadie pre dieru v displeji Samsungu Galaxy S10
Náš tip
Energy Ring: Diera v displeji Samsungu Galaxy S10/S10+ zobrazí stav batérie
17.4.2019
Zdroj: Sammobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+