MojAndroid

Hoci sa to zdalo veľmi nepravdepodobné, Nokia predstavila na MWC 2014 hneď tri Android telefóny, medzi ktorými bola aj očakávaná Nokia X. Na zariadeniach beží okresaná verzia Androidu 4.1.2 Jelly Bean, bez akýchkoľvek služieb Googlu a to vrátane obchodu Google Play. To viedlo Nokiu k vytvoreniu vlastnej verzie aplikačného obchodu Nokia Store spolu s dedikovaným SDK a inými nástrojmi, ktoré pomôžu developerom zabezpečiť kompatibilitu všetkých nekompatibilných aplikácií. Vydaním dokumentácie a softvéru sa Nokia snaží presvedčiť developerov, aby svoje apk súbory zverejnili aj vo svojom Nokia Store.

Nokia X Android

Bývalý generálny riaditeľ Stephen Elop už počas predstavenia prezradil, že proces umiestňovania aplikácií do obchodu bude pre developerov veľmi jednoduchý. Nokia dokonca tvrdí, že 75% všetkých aktuálne dostupných Android aplikácií je kompatibilných s jej platformou. Ostatné musia prejsť určitými úpravami, no celý proces by podľa Nokie nemal presiahnuť 8 hodín. V prípade, že aplikácie vyžadujú alebo odkazujú na služby Googlu, budú presmerované na ich alternatívy od Nokie či Microsoftu. Dostupný je dokonca aj nástroj, ktorý overí kompatibilitu vašich aplikácií.

Ak ste vývojár alebo sa inak zaujímate o novú platformu, odporúčame pozrieť si dokumentáciu na domovských stránkach spoločnosti, kde nájdete aj spomínané nástroje.

Náš tip
Nokia predstavila na MWC tri nové Android smartfóny

Zdroj: gsmarena

26.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+