MojAndroid

Situácia ohľadom plánov fínskej spoločnosti začína byť mierne komplikovaná. Ešte koncom minulého týždňa sme sa dozvedeli, že Nokia chce opäť vyrábať smartfóny. Údajne to potvrdil riaditeľ pobočky Nokia China, čo však neskôr spoločnosť dementovala a vydala nové prehlásenie, v ktorom odmieta akékoľvek dohady o návrate na smartfónový trh.

Náš tip
Nokia: Budúci rok sa vrátime na trh. Ale s Androidom

“Najnovšie správy hovorili o tom, že Nokia má zámery vyrábať smartfóny z R&D fabrík v Číne. Tieto ale nie sú pravdivé, a obsahujú komentáre nesprávne priradené k vedúcemu pracovníkovi spoločnosti. Nokia opakuje, že v súčasnej dobe nemá žiadne plány na výrobu alebo predaj spotrebiteľských telefónov.”

Takže nakoniec bola radosť zo správ o výrobe nokiáckych Android smartfónov predčasná, no ako sa hovorí, nádej zomiera posledná a nie je vylúčené, že o smartfónoch od Nokie budeme ešte niekedy v budúcnosti počuť. S väčšou pravdepodobnosťou sa ale v súvislosti s Nokiou bude hovoriť o technológiach 5G, cloud computingu, či virtuálnej realite.

Náš tip
Nokia kúpila Alcatel-Lucent. Zaplatí zaň 15,6 miliardy EUR

27.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+