MojAndroid

Technológia optickej stabilizácie na smartfónoch spoločnosti Nokia patrí bez pochýb k tomu najlepšiemu, čo na trhu môžete dostať. Vďačí za to najmä technológii optickej stabilizácii od ST Microelectronics, ktorá bola doteraz exkluzívne dostupná len pre fínskeho výrobcu. Dohoda medzi spoločnosťami však už pominula, a tak budú môcť technológiu začať využívať aj ostatní výrobcovia kamerových modulov. Už v blízkej dobe by sa tak na trhu mohli objaviť smartfóny, ktoré sa kvalitou optickej stabilizácie vyrovnajú napríklad Nokii Lumia 920, či Lumii 1020. Dokonca sa hovorí o tom, že prvé kúsky by sa mohli objaviť už na tohtoročnej výstave MWC.

Nokia Lumia OIS

Malý čip s rozmermi 2.3 x 2.3 x 0.7mm pri hromadných odberoch po 1000 kusoch stojí 1,7$. Len pre predstavu, je to približne trikrát viac ako výrobcovia zaplatia napríklad za handsfree slúchadlá. Nová technológia optickej stabilizácie umožní v horších svetelných podmienkach predĺžiť expozičný čas a zaznamenať tak svetlejšie a menej rozmazané snímky. Nehovoriac o tom, že nakrútené videá nebudú tak deformované pohybom alebo trasením rúk. Porovnanie optickej stabilizácie v HTC One s Nokiou Lumiou 920 môžete vidieť nižšie.

Zdroj: phonearena

29.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+